V.Čmilytė-Nielsen nenuvylė

2014 02 06 19:35
Didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen.  LŽ archyvo nuotrauka

Gibraltare surengto tarptautinio šachmatų festivalio “Tradewise Gibraltar Chess Festival 2014” meistrų turnyre tituluočiausia visų laikų Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen (ELO 2515) laimėjo paskutinę, dešimtąją, partiją ir, surinkusi 6,5 taško iš 10 galimų, galutinėje įskaitoje tarp 254 dalyvių užėmė 43 vietą.

Ketvirtadienį dešimto turo partiją Viktorija, žaisdama baltosiomis figūromis, laimėjo prieš vokietę Elisabeth Paehtz (2458). Gibraltare 30-metė lietuvė iškovojo penkias pergales, tris partijas baigė lygiosiomis ir dvi pralaimėjo. Meistrų turnyro nugalėtoju tapo 8 taškus surinkęs Ukrainos šachmatininkas Vasilijus Ivančiukas (2739). Jam įteiktas absoliučiai geriausiam festivalio šachmatininkui skirtas 20 tūkst. svarų prizas. Absoliučiai geriausiai šachmatininkei įsteigta 15 tūkst. svarų premija atiteko ukrainietei Marijai Muzyčuk (2503), ji meistrų turnyre surinko 7 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 19 vietą. Gedimino Rastenio ir Viktoro Čmilio auklėtinė V.Čmilytė-Nielsen tarp moterų - penkta.

Šachmatų festivalyje dalyvavo per 500 intelektinio sporto atstovų. Jie lygiagrečiai žaidė penkiuose turnyruose.