V.Čmilytė - Piterio klubo auksakalė

2010 04 09 0:00
Ne pirmus metus Sankt Peterburgo klubui atstovaujanti V.Čmilytė išplėšė savo komandai Rusijos čempionės titulą.
Gedimino Savickio (ELTA) nuotrauka

Tarptautinė didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2485) ką tik Sočyje pasibaigusiame vienuoliktajame Rusijos klubinių komandų moterų šachmatų lygos čempionate tapo absoliučia nugalėtoja.

Sankt Peterburgo klubui "SPb Chess Fed" atstovaujanti 26-erių šiaulietė V.Čmilytė ne tik pelnė savo komandai auksinį tašką, bet ir buvo pripažinta geriausia turnyro šachmatininke.

Psichologinė pergalė.

Prie pirmosios lentos juodosiomis figūromis žaidusi Viktorija paskutinę varžybų dieną susitiko su Maskvos klubo "Giprorechtrans" atstove Natalija Žukova (2492). Pirmiausia tai buvo psichologinė dvikova, nes ši partija turėjo lemti, kuri komanda taps pirmenybių nugalėtoja. Ne pirmus metus Piterio klubui "SPb Chess Fed" atstovaujanti V.Čmilytė nepalūžo ir per atsakingiausią šachmatų partiją įveikė galingą varžovę. Tuo pat metu lietuvė išplėšė iš jos savo komandai ir Rusijos čempionės titulą (9 taškai). Antrąją vietą užėmė Maskvos klubo "Giprorechtrans" moterys (8 tšk.), trečiąją - Krasnoturinsko AVS šachmatininkės (7). Prizininkėmis tapusios ekipos pelnė teisę šį rudenį dalyvauti Europos moterų šachmatų klubų čempionate.

Tarp septynių dėl prizinių vietų kovojusių klubų, turinčių nemažai tituluotų legionierių, buvo trys Maskvos, dvi Sankt Peterburgo ir po vieną Saratovo bei Krasnoturinsko komandą.

Aplenkė visas

38 dalyvių komandiniame turnyre V.Čmilytė ir asmeninėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Ji iš penkių Sočyje žaistų partijų laimėjo keturias. Vienintelę nesėkmę lietuvė patyrė per šeštąjį ratą - nusileido metais jaunesnei pasaulio čempionei rusei Aleksandrai Kosteniuk (2524). Ši Rusijos komandiniame čempionate pralaimėjo net du kartus: jau minėtai lietuvės varžovei N.Žukovai ir garsiajai bulgarei Antoanetai Stefanovai (2555). O Viktorija, be auksinio taško, iškovoto per septintąjį ratą, pergales šventė dar ir per antrąjį - prieš rusę Tatjaną Molčanovą (2369), trečiąjį - prieš kinę Xue Zhao (2490) ir penktąjį - prieš rusę Mariną Romanko (2409).

Kolekcija gausėja

Visų laikų geriausia Lietuvos šachmatininkė V.Čmilytė savo prizų kolekciją šiemet papildė jau ne vienu solidžiu apdovanojimu. Kovo mėnesį Rijekoje (Kroatija) ji trečią sykį per savo karjerą iškovojo Europos moterų šachmatų pirmenybių sidabro medalį, ten pat įvykdė ir vyrų šachmatų didmeistrio normatyvą. O dabar grįžta į Lietuvą tapusi Rusijos komandinių pirmenybių nugalėtoja ir geriausia čempionato žaidėja.

Pasak Lietuvos šachmatų žvaigždės tėčio ir trenerio Viktoro Čmilio, duktė neturėjo kada ilsėtis po Europos čempionato. Todėl juo džiugesnė Viktorijos, o kartu ir jos klubo pergalė ką tik pasibaigusiose Rusijos komandinėse moterų šachmatų pirmenybėse. V.Čmilis mano, kad gegužės mėnesį, kai bus skelbiami nauji šachmatininkų reitingai, Viktorija moterų klasifikacijoje turėtų pakilti gerokai aukščiau - gal net pateks į pajėgiausiųjų dešimtuką.

Dabar, pasibaigus keliems įtemptiems turnyrams, V.Čmilytė galės šiek tiek atsipūsti. Paskui vėl įsitrauks į varžybų maratoną. Tačiau svarbiausi šių metų renginiai jos laukia rudenį - pasaulio šachmatų olimpiada ir, žinoma, Europos klubų moterų čempionatas bei žiemą - pasaulio moterų šachmatų pirmenybės.