V.Čmilytę sustabdė rusė

2008 09 04 0:00
Vakar po keturių šešioliktfinalio partijų V.Čmilytė baigė savo pasirodymą pasaulio čempionate.
nalchik2008.fide.com nuotrauka

Prieš dvejus metus iš pasaulio šachmatų čempionato grįžusi su bronzos medaliu pajėgiausia mūsų šalies šachmatininkė Viktorija Čmilytė šiemet turėjo tenkintis 17-32 vietomis.

Per Nalčike (Rusija) vykstantį pasaulio moterų šachmatų čempionatą, kurio prizų fondas - 450 tūkst. dolerių, 25-erių šiaulietė V.Čmilytė (ELO koeficientas - 2508) pirmajame etape 1,5:0,5 nugalėjo aštuoniolikmetę kroatę Valentiną Golubenko, tačiau šešioliktfinalyje lietuvę sustabdė 2005 metų Europos vicečempionė 23 metų rusė Nadežda Kosinceva (2460) - 1,5:2,5.

Pirmoji lietuvės ir rusės partija pirmadienį baigėsi lygiosiomis, antradienį per antrąją partiją šachmatininkės ir vėl neišsiaiškino, kuri stipresnė. Trečiadienį joms teko žaisti dvi greitųjų šachmatų partijas. Pirmąją baltosiomis figūromis laimėjo N.Kosinceva, o po lygiosiomis pasibaigusios antrosios partijos Viktorijai teko pasitraukti iš kovos dėl medalių.

Turnyro aštuntfinalyje N.Kosinceva susitiks su kine Yang Shen (2445), kuri šešioliktfinalyje 1,5:0,5 nugalėjo tėvynainę Xue Zhao (2522). Beje, į kitą etapą pateko ir metais vyresnė N.Kosincevos sesuo Tatjana (2511).

Planetos pirmenybės turės naują čempionę, nes titulą gynusi kinė Xu Yuhua (2483) šešioliktfinalyje 0,5:1,5 pralaimėjo rusei Svetlanai Matvejevai (2412). Beje, šiemet čempionato nugalėtoja, be aukso medalio, dar gaus 60 tūkst. JAV dolerių bei diademą su briliantais ir safyrais.

Čempionatas, kuriame kovas pradėjo 64 šachmatininkės iš 30 šalių, baigsis rugsėjo 18 dieną.

V.Čmilytė iš 2006 metų pasaulio čempionato Jekaterinburge (Rusija) grįžo su bronzos medaliu, o 2004-aisiais Elistoje (Rusija) pasidalijo 5-8 vietas.