V.Janušaitis grįžta su planuotu medaliu

2008 03 22 0:00
200 m plaukimo kompleksiniu būdu Europos čempionato prizininkai (iš kairės): V.Janušaitis, vengras L.Csehas ir austras D.Jukičius.

Eindhovene (Olandija) vykstančių Europos vandens sporto šakų pirmenybių vyrų 200 m rungties kompleksiniu būdu finale bronzos medalį iškovojo Vytautas Janušaitis.

Mėgstamiausia rungtis.

Šiuo metu geriausias Lietuvos plaukikas 26-erių kaunietis V.Janušaitis finale distanciją įveikė per 2:00,17. Beje, plaukdamas nugara Vytautas buvo išsiveržęs į antrąją poziciją, tačiau netrukus austras Dinko Jukičius vėl aplenkė lietuvį, kuris galutinėje įskaitoje liko trečias. Tačiau planuotą medalį iškovojo. Ir nieko nenustebino. Mat šioje rungtyje Vytautas ne sykį įrodė, kad priklauso Europos plaukikų elitui. Primename, kad pusfinalyje V.Janušaitis nuotolį įveikė per 2:00,77 sek. ir tarp 16 atletų buvo antras.

V.Janušaičiui šis čempionatas - vienas iš pasirengimo Pekino olimpiadai etapų.

200 m plaukimo kompleksiniu būdu Europos čempiono titulą apgynė šios rungties Senojo žemyno rekordininkas 23-ejų vengras Laszlo Csehas (1:58,02), sidabro medalis įteiktas minėtam 19 metų austrui D.Jukičiui (1:59,65).

Lietuviai atsigavo

Per kvalifikacines 100 m plaukimo nugara varžybas Rugilės Mileišytės rezultatas buvo 1:05,45 - ji 0,47 sek. pagerino pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą. Tačiau bendrojoje įskaitoje tarp 33 dalyvių Rugilė liko 28-a.

Sėkmingai penktadienį per kvalifikacines varžybas startavo Raminta Dvariškytė, ji 200 m plaukdama krūtine (2:33,75) pateko į pusfinalį, nors užėmė 17 vietą. Mat tarp šešiolikos pajėgiausių rungties dalyvių buvo net trys Rusijos plaukikės, o pagal varžybų reglamentą pusfinalyje ir finale gali varžytis ne daugiau, kaip dvi vienos šalies atstovės.

Kvalifikacinių varžybų barjerą penktadienį įveikė ir Paulius Viktoravičius. 100 m laisvuoju stiliumi jis nuplaukė per 49,98 sek. ir užėmė 19 vietą tarp 72-jų atletų. Į pusfinalį jis pateko turėdamas keturioliktą rezultatą. 39-as per šios rungties kvalifikacines varžybas finišavo Saulius Binevičius (50,81 sek.), 41-as - Rolandas Gimbutis (50,91 sek.). Visi trys lietuviai įvykdė olimpinį B lygio normatyvą.