V.Janušaitis į finalą neprasibrovė

2008 12 13 0:00

Ketvirtadienį vakare Europos plaukimo trumpame (25 m ilgio) baseine iškovojęs sidabrą savo mėgstamoje 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje, vakar V.Janušaitis nepateko į 50 m nugara rungties finalą.

Kvalifikacinėse 50 m nugara rungties varžybose lietuvis nuotolį nuplaukė per 24,73 sek. ir buvo aštuonioliktas. Kadangi pagal varžybų reglamentą pusfinalyje startuoti gali tik du vienos šalies plaukikai, tai mūsiškiui garantavo 16-ą rezultatą ir vietą pusfinalyje. Penktadienio vakaras mūsiškiui klostėsi ne taip sėkmingai. Pusfinalyje 50 metrų V.Janušaitis įveikė per 24,42 sek. ir galutinėje įkaitoje liko dvyliktas.

Paskutinis - 39-as šioje rungtyje liko Rimvydas Šalčius (26,61 sek.).

Moterų 50 m peteliške kvalifikaciniame plaukime startavusi Gritė Apanavičiūtė distanciją įveikė per 27,56 sekundės ir užėmė 35-ąją vietą tarp 49 atlečių. Iki pusfinalio barjero lietuvei trūko 0,69 sekundės.

Ketvirtadienį čempionate plaukikai gerino ir Europos, ir pasaulio rekordus. Pasaulio rekordininkais tapo Italijos plaukikai: Mirco Di Tora, Alessandro Terrinas, Marco Belottis ir Fillippo Magninis. Estafetės 50 m laisvuoju stiliumi finale italai distanciją įveikė per 1 min. 32,91 sek. ir 0,86 sekundės pagerino vos pusdienį Rusijos kvartetui po kvalifikacinių varžybų priklausiusį rekordą. Beje, finale ankstesnį planetos rekordą pagerino net keturios estafetės komandos.

Du Europos rekordai pagerinti moterų varžybose. Rusė Valentina Artemjeva 50 m krūtine pusfinalyje nuplaukė per 29,77 sek. ir 0,06 sekundės pagerino pačios kvalifikacinėse varžybose ryte aukščiausią pasiekimą, o italė Francesca Segat 200 m nuotolį kompleksiniu plaukimu įveikė per 2 min. 7,03 sek. ir 0,44 sekundės pagerino nuo balandžio 12-osios ispanei Mireiai Belmonte Garciai priklausiusį rekordą.