V.Janušaitis liko su vienu medaliu

2008 12 15 0:00
V.Janušaitį Europos čempionate sėkmė lydėjo tik 200 m kompleksiniu būdu rungtyje.

Europos plaukimo pirmenybių trumpame (25 m ilgio) baseine vicečempionu 200 m rungtyje kompleksiniu būdu tapęs Vytautas Janušaitis vakar perpus trumpesnėje distancijoje liko šeštas.

Šeštadienį 100 m kompleksinio plaukimo rungties atrankoje V.Janušaitis finišavo šeštas (53,77 sek.) bei pateko tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių. 28-as tarp 41 dalyvio šioje rungtyje buvo Mindaugas Margis (55,37 sek.).

Tos pačios dienos vakarą pusfinalyje V.Janušaitis buvo septintas (53,52 sek.) ir pateko tarp aštuonių finalo dalyvių. Vakar finale V.Janušaitis 100 metrų įveikė per 53.16 sek. ir liko šeštas. Aukso medalį pelnė Europos rekordą pagerinęs slovėnas Peteris Mankočas (51,97 sek.).

Sekmadienio vakarą dėl medalio vyrų 200 m distancijoje krūtine kovojo Giedrius Titetis. Lietuvio rezultatas tarp 31 plaukiko kvalifikacijoje buvo devintas (2 min. 08.35), tačiau jam kelią į finalą atvėrė ta aplinkybė, jog finale vienai šaliai gali atstovauti daugiausia du sportininkai. Finale Giedrius sugaišo 2:09,31 ir užėmė aštuntąją vietą. Penkioliktąja pozicija šioje rungtyje tenkinosi Edvinas Dautartas (2:10,09).

Penktadienio vakarą 50 m krūtine varžybose E.Dautartas užėmė septintąją vietą. Lietuvos plaukikas, distanciją įveikęs per 58,48 sekundės, finale aplenkė tik Olandijos sportininką. Beje, 21 metų Edvinas 0,24 sekundės pagerino Lietuvos rekordą. Ankstesnį Lietuvos rekordą (58,72 sek.) E.Dautartas pasiekė ketvirtadienį vykusiame pusfinalyje. Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo naujojo Europos rekordo autoriumi tapęs ukrainietis Igoris Borysikas (57,33 sek.). Jis finale aplenkė prancūzą Huguesą Duboscqą (57,64 sek.) ir britą Jamesą Gibsoną (57,91 sek.).

Kiti Lietuvos plaukai Europos čempionate šeštadienį ir sekmadienį tenkinosi kukliais rezultatais.