V.Janušaitis užtikrintai veržėsi į antrą finalą

2008 03 20 0:00
Mėgstamiausioje rungtyje V.Janušaitis siekia medalio.

Per Olandijoje vykstantį Europos vandens sporto šakų čempionatą šeštąją vietą estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi užėmė Lietuvos vyrų komanda. O vakar per kvalifikacines varžybas Vytautas Janušaitis savo mėgstamiausią rungtį - 200 m kompleksiniu būdu - įveikė per 2:01,59 ir, užėmęs penktąją vietą, pateko į pusfinalį.

Greičiau už lietuvį trečiadienio rytą plaukė tik Europos rekordininkas vengras Laszlo Csehas (1:59,08), austras Dinko Jukičius (2:00,08), kitas Vengrijos atstovas Tamasas Kerekjarto (2:00,32) ir portugalas Diogo Filipe Carvalho (2:00,40).

O išvakarėse V.Janušaitis su Pauliumi Viktoravičiumi, Sauliumi Binevičiumi ir Rolandu Gimbučiu estafetės 4x100 m finale (3:19,53) aplenkė tik Didžiosios Britanijos (3:20,96) plaukikus bei diskvalifikuotą Rusijos rinktinę ir užėmė šeštąją vietą. Aukso medalius iškovojo švedai (3:15,41), aplenkę antrojoje ir trečiojoje vietose likusius Italijos (3:15,77) ir Olandijos (3:15,88) plaukikus.

S.Binevičius trečiadienį per kvalifikacines varžybas plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi įvykdė olimpinį B lygio normatyvą (1:51,85), tačiau užėmė tik 38 vietą tarp 60-ties dalyvių ir į pusfinalį nepateko.

Kukliai per moterų kvalifikacines 100 m laisvuoju stiliumi varžybas startavo Lietuvos atstovės. Greičiausiai nuplaukusi Rugilė Mileišytė (57,76 sek.) užėmė 46 vietą tarp 65 dalyvių.

Plaukdama 100 m krūtine Raminta Dvariškytė (1:12,48) užėmė tik 32 vietą tarp 39 startavusių sportininkių.

Čempionate užfiksuotas pirmasis pasaulio rekordas - moterų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi olandės: Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk ir Marleen Veldhuis distanciją įveikė per 3:33,62 ir iškovojo aukso medalius. Ankstesnis planetos rekordas (3:35,22) nuo 2006 metų Europos čempionato Budapešte priklausė vokietėms: Petrai Dallmann, Danielai Samulski, Brittai Steffen ir Annikai Liebs.