LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Valdas Dambrauskas: „Kad daugiau tokių rungtynių nebūtų“

2017 03 13 14:48
Vilniaus klubo treneris Valdas Dambrauskas (centre) po pralaimėjimo tikino, jog tokias komandas kaip „Utenis“ žalgiriečiai privalo nugalėti. Alinos Ožič nuotrauka

Iki Lietuvos futbolo A lygos antrojo turo šalies čempionė Vilniaus „Žalgirio“ komanda Utenos „Utenį“ buvo įveikusi aštuonis kartus iš eilės. Bet devintą sykį džiaugėsi uteniškiai.

Sostinėje vykusioje dvikovoje pirmame kėlinyje įgytas pranašumas atvedė „Utenį“ į pergalę 1:0 (1:0). Vienintelis įvartis krito 41 minutę, kai „Utenio“ futbolininkai „Žalgirio“ aikštės pusėje perėmė kamuolį, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten be priežiūros paliktas Edvinas Baniulis galva nukreipė jį į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus.

Antrame kėlinyje „Žalgirio“ futbolininkai surengė varžovų vartų šturmą, bet svečių gynybiniai įtvirtinimai buvo nepramušami.

„Toks tas futbolas. „Uteniui“ pavyko išnaudoti vienintelę progą. Kaip sakoma, laimi komanda, o pralaimi – treneris. Manau, kad tai yra trenerio pralaimėjimas, – atsakomybę dėl pirmos nesėkmės čempionate prisiėmė Vilniaus klubo strategas Valdas Dambrauskas. – Nesugebėjome prisibelsti iki žaidėjų galvų. Kada turi arogantiškumo, bet jį demonstruoji ne aikštėje, o už jos ribų, kartais esi už tai baudžiamas“.

Trenerio teigimu, uteniškiai buvo pasirengę rungtynėms, žinojo, ką reikia daryti ir nuveikė didelį darbą. „Varžovai kovėsi iš visų jėgų ir jiems pavyko išsaugoti palankų rezultatą,“ – sakė V. Dambrauskas.

Prieš šį susitikimą jis sakė, jog būtent „Utenio“ ekipa yra didžiausia A lygos mįslė. O po dvikovos V. Dambrauskas tikino, kad „Žalgiris“ privalo tokias komandas nugalėti.

„Mes esame „Žalgiris“ ir privalome pasitikėti savimi. Esminis faktorius, tas kad nesugebėjome įmušti įvarčio. Tad reikia nusileisti ant žemės, pažiūrėti į veidrodį, pažiūrėti vieniem į kitus, ir padaryti viską, kad daugiau tokių rungtynių nebūtų,“ – kalbėjo titulą ginančio klubo strategas.

Pirmose oficialiose sezono rungtynėse daugkartinius Lietuvos čempionus ant menčių paguldžiusio „Utenio“ strategas Zvezdanas Miloševičius neslėpė, kad pergalę lėmė ir tinkamas pasirengimas, ir žiupsnelis sėkmės.

„Šį sezoną mačiau dvi „Žalgirio“ rungtynes. Tai labai gera komanda, bet ir su ja galima kovoti, – sakė futbolo specialistas iš Švedijos. – Pirmoje rungtynių pusėje žaidėme labai gerai. Antrame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas buvo neabejotinas, bet mes kovėmės iš visų jėgų. Gal mums kiek ir sekėsi, bet padarėme viską, kad išsaugotume tris taškus. Manau, kad man pavyko surasti silpnas „Žalgirio“ vietas. Išties puiki sezono pradžia, galima pavadinti ir „Utenio“ svajonių startu“.

A lygos II ture kluptelėjo ne tik „Žalgiris“. Taškus prarado ir čempionatą pergale pradėję „Trakai“. Šalies vicečempionai Jonavoje sužaidė 0:0 su vietos komanda.

Po antrų lygiųjų iš eilės „Jonavos“ ekipos vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius, nepaisant neišnaudotų progų, liko patenkintas komandos pasirodymu.

„Visada norisi kovoti dėl pergalės, tačiau rezultatas yra dėsningas. Reikia nepamiršti, kad „Trakai“ turėjo kelias progas, kurių neišnaudojo. Tiek pat turėjome ir mes. Vienu momentu pritrūko meistriškumo, kitu atveju – šalto proto, sėkmės. Pirmas rungtynes su praėjusio sezono prizininkais vertinu neblogai“,˙– teigė D. Vencevičius.

Kitose turo rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ 1:0 palaužė „Kauno Žalgirį“. Pergalę uostamiesčio ekipai padovanojo Olego Dmitrijevo neatremiamas smūgis 12 minutę. Tai buvo aštuntos rungtynės iš eilės, kai Kauno žalgiriečiai nesugebėjo įveikti „Atlanto“.