Vanagas Dakarą įveikė 35-as, Juknevičius – 56-as

2014 01 18 22:09
Benediktas Vanagas (iš dešinės) ir Antanas Juknevičius Gedimino Kropio nuotrauka

Košmariški 9374 kilometrai – jau už nugaros. Abiem ekipažams iš Lietuvos liko tik malonumas – nugalėtojų pakyla, ant kurio Dakaro ralyje lipa visi. Vien pasiekti finišą šiose pragariškose lenktynėse ne tik su varžovais, bet ir negailestinga gamta jau yra pergalė. Ir ji nusipelno įvertinimo.

Paskutinį – 13-ą – 2014-ųjų Dakaro ralio etapą Benediktas Vanagas ir šturmanas Andrejus Rudnickis įveikė 26-i. „OSCar“ bolidą vairavęs ekipažas galėjo būti ir greitesnis, tačiau 157 km ilgio greičio ruožo viduryje sustojo atversti kiniečių „Mini“ komandos.

Trasoje B.Vanagas užtruko 2 val. 14 min. 37 sek. ir užėmė 23 vietą. Etapo nugalėtojui Ginieliui de Villiersui („Toyota“) jie pralaimėjo 17 min. 30 sek.

„Bičiuliai, visi Dakaro greičio ruožai įveikti! Belieka tik perlipti per podiumą ir galėsime vieni kitus sveikinti su Dakaro finišu! Greičio ruožas buvo labai techniškas ir pavojingas. Viduryje stojome atversti kiniečių „Mini“komandos. Ačiū, kad esate drauge!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ gerbėjams iš karto po greičio ruožo padėkojo B.Vanagas.

Kitas lietuvis Antanas Juknevičius, kuris prieš paskutinę dieną skundėsi, kad automobilis „Toyota“ bet kada gali subyrėti, etapą baigė 52-as. Jis trasoje užtruko 2 val. 44 min. 45 sek.

Automobilių įskaitos čempiono titulą dramatiškai išplėšė Nani Roma („Mini“). Ilgai pirmavęs, tačiau priešpaskutinę dieną į priekį 2013-ųjų čempioną Stephane‘ą Peterhanselį (taip pat „Mini“) praleidęs N.Roma atsigriebė paskutiniame etape. Po 5522 įskaitinių km jo persvara prieš varžovą – vos 5 min. 38 sek.

B.Vanagui atiteko 35 vieta. Čempionui jis pralaimėjo daugiau nei parą – 28 val. 32 min. 45 sek. Pernai, debiutuodamas, jis su tuo pačiu „OSCar“ automobiliu buvo 64-as.

A.Juknevičius su gerokai aplamdytu „Toyota“ automobiliu galutinėje įskaitoje finišavo 56-as. Jį ir čempioną skyrė daugiau nei trys paros – 87 val. 50 min. 41 sek.

Automobilių įskaita:

Motociklų įskaitoje niekas neprilygo Marcui Comai su KTM, keturračių – Ignacio Casale su „Yamaha“, o sunkvežimių – Andrejus Karginovas su „Kamaz“, kuris Gerardą de Rooy su „Iveco“ aplenkė vos 3 min. 11 sek.