Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Vakar Vilniaus kongresų rūmuose buvo išdalinti 2014 metų Lietuvos sporto apdovanojimai.

Geriausių šalies atletų rinkimus organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos sporto žurnalistų federacija.

Šiemet pasikeitė rinkimų formatas. Anksčiau iš visų pretendentų buvo renkamas vienas geriausias sportininkas, o nuo šiol tauta turės geriausią sportininką ir sportininkę.

Žurnalistai, specialistai ir sporto gerbėjai geriausios 2014 metų Lietuvos sportininkės titulą skyrė pergalėmis džiuginti nepaliaujančiai 17-metei plaukikei Rūtai Meilutytei. Ji parvežė aukso medalius iš trijų svarbiausių metų varžybų - jaunimo olimpiados, Europos čempionato ir pasaulio čempionato trumpajame baseine.

"Man didžiulė garbė tapti geriausia metų sportininkė. Tai suteiks dar didesnį stimulą eiti į priekį ir tobulėti", - sakė R. Meilutytė, pati negalėjusi dalyvauti ceremonijoje, tačiau atsiuntusi padėką.

Geriausiu Lietuvos sportininku tapo Jevgenijus Šuklinas, vasarą jau ketvirtą kartą tapęs pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo vicečempionu.

Komandiniai prizai taip pat atiteko vandens sporto šakų atstovams. Geriausia vyrų komanda pripažinti Europos čempionai irkluotojai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas. Moterų komandos prizas atiteko Mildai Valčiukaitei ir Donatai Vištartaitei, Europos irklavimo pirmenybėse pelniusioms sidabrą.

Visų nominacijų nugalėtojams atiteko stilizuotos statulėlės, simbolizuojančios pergalę, olimpinę ugnį ir Lietuvos Trispalvę. Laureatams prizus teikė nusipelnę šalies sporto žmonės, kultūros ir pramogų pasaulio garsenybės bei politikai.

Lietuvos sporto apdovanojimai

Metų sportininkas - Jevgenijus Šuklinas (Kandidatai - Aurimas Didžbalis ir Edgaras Venckaitis). Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Rusijoje 200 m sprinto rungtyje iškovojo sidabro medalį. Jau ketvirtąjį per savo karjerą.

Metų sportininkė - Rūta Meilutytė (Kandidatės - Inga Mikštaitė ir Milda Valčiukaitė). Plaukikė jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje laimėjo du aukso medalius, Europos čempionate Vokietijoje - auksą 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Pasaulio čempionate trumpajame baseine Katare - auksą (50 m krūtine) ir sidabrą (100 m krūtine).

Metų vyrų komanda - Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas. Europos irklavimo čempionate Serbijoje iškovojo auksą, pasiekę šių varžybų rekordą (6:08,82).

Metų moterų komanda - Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. Europos irklavimo čempionate Serbijoje laimėjo sidabro medalius, pasaulio čempionate Olandijoje buvo ketvirtos.

Metų treneris - Jonas Kazlauskas. Su Lietuvos krepšinio rinktine pasaulio čempionate Ispanijoje užėmė 4 vietą.

Metų proveržis - Andrius Gudžius. Disko metikas, tapęs Lietuvos čempionu, Europos čempionate užėmęs 10 vietą.

Metų sportininkas su negalia - Mindaugas Bilius. Europos neįgaliųjų čempionate laimėjo auksą rūtulio stūmimo ir sidabrą - disko metimo rungtyje.

Metų sugrįžimas - Giedrius Titenis. Europos plaukimo čempionate iškovojo du bronzos medalius 100 m ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse bei sidabrą - 50 m plaukime krūtine.

Metų pergalė - 3x3 krepšinio rinktinės auksas jaunimo vasaros olimpiadoje Kinijoje.

Prizas už pagalbą sportininkams - Werneris Hansas Zwimpferis. Šveicaras yra ilgametis Lietuvos irkluotojų rėmėjas, padedantis surengti treniruočių stovyklas Italijoje ir Šveicarijoje.

Prizas už gyvenimo nuopelnus sportui - Valdas Adamkus.