Vandensvydininkai pasidabino sidabru

2016 10 17 12:33
Ne pajėgiausios sudėties kovojusi Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Manto Radvilavičiaus nuotrauka

Alytuje baigėsi tris dienas trukęs atviras Baltijos šalių čempionatas, kuris buvo skirtas Lietuvos vandensvydžio federacijos 85-mečiui paminėti.

Lietuvos rinktinė, sudaryta iš Vilniaus, Kauno, Alytaus bei Elektrėnų vandensvydininkų, kuriuos treniruoja Nerijus Papaurėlis bei Tadešas Pašukas, rungtyniavo su Ukrainos, Moldovos bei Baltarusijos rinktinėmis. Čempionate, be minėtų komandų, turėjo dalyvauti Lenkijos rinktinė bei Kijevo ekipa, tačiau lenkai dėl problemų rinktinėje, o kijeviečiai – dėl laiku negautų Šengeno vizų, į šias varžybas neatvyko.

Pirmą varžybų dieną Ukraina nugalėjo Baltarusiją 16:7, o Lietuva po atkaklios kovos įveikė Moldova 15:13. Įvarčius mūsų rinktinei pelnė Julius Goštautas (5), Marius Jakimčikas ir Aurimas Jonkus (po 4), Pijus Vadvilavičius bei Mantas Pelakauskas (po 1).

Antrą turnyro dieną Lietuva susirungė su Baltarusija . Lietuviai pasiekė pergalę 12:7 ir nepriklausomai nuo likusių rungtynių su Ukraina baigties užsitikrino vietą finale. Vėl nesulaikomas buvo J. Goštautas, pelnęs 4 įvarčius. O ukrainiečiai nesunkiai (18:5) nugalėjo Moldovos atstovus ir taip pat užsitikrino vietą finale. Per kitas antros dienos varžybas Moldova po atkaklios kovos nugalėjo Baltarusiją (14:13), o nieko nelėmusioje dvikovoje lietuviai neatsilaikė prieš Ukrainą – 6:13.

Tad sekmadieni dėl trečiosios vietos susitiko Baltarusija ir Moldova. Po įtemptos ir permainingos kovos bronzos medalius iškovojo Moldovos vandensvydininkai, nugalėję baltarusius 10–8.

O kovoje dėl aukso medalių atkaklios akistatos nesulaukta. Nuo pirmųjų minučių galingai žaisti pradėję Ukrainos atstovai nesuteikė lietuviams galimybių atkakliau pasipriešinti: po dviejų kėlinių ukrainiečiai pirmavo 9:3, o nuaidėjus finaliniam švilpukui švieslentėje skaičiai buvo tokie – 13:5.

Lietuvos rinktinė dalyvavo varžybose ne pajėgiausios sudėties. Geriausias lietuvių žaidėjas Janas Bakula negalėjo atvykti į turnyrą, nes dalyvauja Vokietijos čempionate, ten jis atstovauja Duisburgo komandai. Kitas lyderis Antonas Sugoniakas sirgo, o visa rinktinė šioms varžyboms rengėsi tik nuo spalio pradžios, nes vasarą Lietuvoje neveikė baseinai, o atvirų baseinų mūsų šalyje nėra.

Geriausiais komandų žaidėjais išrinkti Julius Goštautas (Lietuva), Aleksandras Dyadūra (Ukraina), Aleksandras Čiumadkas (Moldova) ir Timofėjus Podziarunas (Baltarusija).

Šios varžybos buvo puiki repeticija Lietuvos rinktinei, kuri jau lapkričio pradžioje dalyvaus atvirojo Baltarusijos čempionato finalinėse varžybose.