Varžovai nebaisūs, bet pavojingi

2012 01 30 10:20

Serbijos sostinėje Belgrade surengtų Europos vyrų rankinio pirmenybių paskutinę dieną ištraukti 2013-ųjų pasaulio čempionato atrankos varžybų lemiamo etapo burtai. Sekmadienį paaiškėjo, kad Europos zonos 5 grupės nugalėtoja Lietuvos rinktinė per atkrintamąsias varžybas šią vasarą du kartus susikaus su Lenkijos rankininkais.

Vakar vakare dėl titulo kovoję šeimininkai serbai 19:21 (7:9) finale pralaimėjo Danijos rinktinei. Bronzą pelnė Kroatija, mažajame finale 26:22 (13:14) nugalėjusi Ispaniją. O Lenkijos rinktinė Serbijoje užėmė devintąją vietą.

Vasarą įvyksiančio Lietuvos ir Lenkijos dvejų rungtynių mačo nugalėtoja pateks į 2013 metų pasaulio čempionatą Ispanijoje. Ten dėl titulo konkuruos 24 rinktinės. Teisę dalyvauti čempionate jau pelnė titulą ginsianti Prancūzija, pirmenybių šeimininkė Ispanija, Serbija, Danija ir Kroatija.

Pirmoji Lietuvos ir Lenkijos dvikova numatyta birželio 9 arba 10-ąją, atsakomoji - birželio 16 arba 17-ąją.

Iki šiol lietuviai pasaulio rankinio čempionate yra žaidę tik kartą - 1997 metais Japonijoje jie užėmė dešimtąją vietą.

LŽ paprašytas Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Edis Urbanavičius štai kaip apibūdino mūsų rinktinės varžovus lenkus: "Labai gerai niekada nebūna. Lenkai tokia pat stipri komanda, kaip ir dauguma kitų, galėjusių tapti mūsų varžomis. Pliusas yra tas, kad Lenkijos rinktinė nėra iš tų greitųjų, kokios yra Skandinavijos ekipos - Švedija, Danija ir net Norvegija, nors ši pastaruoju metu kiek atsilieka nuo kaimynių. Tačiau Lenkijos rinktinė labai gerai subalansuota, jos žaidėjai rungtyniauja geriausiuose pasaulio klubuose. Be to, mums pasisekė, kad nereikės toli važiuoti. Tai irgi labai svarbu žaidžiant tokias atsakingas rungtynes."

Jau anksčiau Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Gintaras Savukynas yra sakęs, kad nė vienos komandos negalima nuvertinti. Juolab vidutinio pajėgumo. Nes ir patys tokie esame. Taigi vasarą mūsų vyrų laukia labai rimtas išbandymas.