Varžovas pasitraukė pats

2015 06 30 6:00
Ričardas Berankis sėkmingai sugrįžo į Vimbldono aikštynus. AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis tapo pirmuoju, kuriam pavyko patekti į Vimbldono pirmenybių antrąjį ratą.

Vakar pirmajame varžybų rate 25 metų lietuvis (ATP reitingas - 90) vos per 53 minutes 6:2, 5:2 įveikė 28 metų austrą Andreasą Haiderį Maurerį (ATP-55). Austrijos tenisininkas besibaigiant antram setui atsisakė tęsti dvikovą dėl traumos.

Mačas prasidėjo apylygiai - rezultatas buvo 2:2. Bet po to R. Berankis laimėjo keturis geimus iš eilės ir pergalingai baigė pirmąjį setą. Antrajame A. Haideris Maureris vis dažniau susiimdavo už skaudamos kojos, kol galiausiai atsisakė tęsti dvikovą.

Už šią pergalę R. Berankiui atiteko 45 reitingo taškai ir 65 tūkst. eurų premija.

Lietuvio varžovu antrajame rate bus 27-erių devintoji turnyro raketė kroatas Marinas Čiličius (ATP-9). Jis po trijų setų kovos 6:3, 6:2, 7:6 (7:4) įveikė japoną Hiroki Moriyą (174).

Pasaulio teniso elitui priklausantis M. Čiličius pernai laimėjo atvirąsias JAV teniso pirmenybes, o Vimbldone ketvirtfinalyje jis tik po penkių setų pripažino serbo Novako Džokovičiaus (1) pranašumą.

R. Berankis pagrindinėse Vimbldono teniso turnyro vienetų varžybose žaidžia trečią kartą, o sėkmingiausias jam buvo 2010-ųjų sezonas, kuomet pateko į antrąjį ratą. Pernai Lietuvos tenisininkas žaidė atrankos turnyre ir pralaimėjo lemiamą dvikovą dėl kelialapio į pagrindines vienetų varžybas.

Iš Vimbldono čempionato vakar nepradėjęs pasirodymo pasitraukė vienas turnyro favoritų Davidas Ferreras (7). 33 metų ispanas patyrė alkūnės traumą ir vietą varžybose užleido italui Lucai Vanni.

Pernai iškovotą nugalėtojo titulą ginantis serbas N. Džokovičius taip pat pateko į antrą etapą. Jis įveikė vokietį Philippą Kohlschreiberį - 6:4, 6:4, 6:4.

2015 metų Vimbldono čempionato prizų fondą sudaro 36,878 mln. eurų. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks 2,59 mln. eurų premija ir 2 000 reitingo taškų.