Vėl triumfavo F.Alonso

2010 09 27 0:00
Po triumfo Singapūro trasoje F.Alonso netvėrė džiaugsmu.

Sekmadienį "Formulės-1" pasaulio čempionato penkioliktąjį etapą - Singapūro "Grand Prix" lenktynes - laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs "Ferrari" pilotas 29 metų ispanas Fernando Alonso, kuris šioje trasoje triumfavo ir 2008-aisiais.

Tai buvo ketvirtoji Ispanijos lenktynininko pergalė šį sezoną ir 25-oji per visą jo karjerą šiose lenktynėse.

"Žinojome, kad lenktynės Singapūre bus sunkiausios šį sezoną. Sunku vairuoti dvi valandas drėgname ore gatvių trasoje", - po finišo sakė F.Alonso.

61 trasos ratą nugalėtojas sekmadienį įveikė per 1 valandą 57 minutes bei 53,579 sekundės ir vos 0,293 sekundės aplenkė antrojoje vietoje finišavusį "Red Bull" komandos pilotą vokietį Sebastianą Vettelį.

Trečiąja pozicija tenkinosi kitas "Red Bull" ekipos narys australas Markas Webberis, o ketvirtas liko čempiono titulą ginantis britas Jensonas Buttonas ("McLaren").

Vienas iš pretendentų kovoje dėl čempiono vardo Lewisas Hamiltonas, atstovaujantis "McLaren", per lenktynes susidūrė su M.Webberiu ir finišo nepasiekė.

Sezono lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo australas Markas Webberis. Jis turi 202 taškus ir jau tik devyniais lenkia į antrąją vietą iš trečiosios pakilusį F.Alonso, kuris laimėjo antrąjį etapą iš eilės.

Antrų lenktynių iš eilės nebaigęs L.Hamiltonas su 182 taškais smuktelėjo į trečiąją poziciją bendrojoje įskaitoje. Čempiono titulą ginantis J.Buttonas yra penktas, tačiau nuo lyderio atsilieka tik 25 taškais.

Po penkioliktojo etapo konstruktorių taurės įskaitos lyderės poziciją sutvirtino "Red Bull" komanda, iki 24 taškų padidinusi persvarą prieš "McLaren" ekipą.

Iki "Formulės-1" čempionato pabaigos liko tik ketverios lenktynės. 16-asis čempionato etapas - Japonijos "Grand Prix" lenktynės - vyks spalio 10 dieną.