Vengrijos rinktinė - per kietas riešutas

2007 06 12 0:00
Valdui Novickiui ir kitiems Lietuvos rinktinės žaidėjams sunkiai sekėsi palaužti vengrų gynybą.
Nuotrauka: © Lietuvos žinios

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė per 2008 metų Europos čempionato pirmąsias atkrintamąsias atrankos rungtynes namie Kauno sporto halėje pralaimėjo Vengrijos nacionalinei komandai 23:28 (11:15).

Lietuviai per šį mačą savo sąlygas diktavo tik pirmomis minutėmis. Mūsiškiai buvo nutolę 4:1, tačiau svečiai greitai išlygino rezultatą ir patys įgijo solidų pranašumą (6:11). Netrukus lietuviai juos prisivijo (11:12 - 21 min.), bet pirmą kėlinį vengrai vėl baigė spurtu ir prieš pertrauką turėjo 4 įvarčių persvarą (11:15).

Antro kėlinio pradžioje vyko lygus žaidimas, tik 47-ą min. lietuviams vėl pavyko priartėti (20:22). Tuomet teisėjai iš Suomijos skyrė abejotiną 7 metrų baudinį į mūsų komandos vartus, dar pašalino 2 min. vieną lietuvį, ir vengrai susigrąžino 5 įvarčių pranašumą (20:25). Po šio smūgio mūsų šalies rankininkai nebeatsigavo.

Lietuvos rinktinei 5 įvarčius pelnė Vaidas Klimčiauskas, po 4 - Valdas Novickis ir Augustas Strazdas, 3 - Remigijus Čepulis, po 2 - Modestas Bakaitis, Mindaugas Andriuška ir Julius Marcinkevičius, 1 - Vaidas Dilkas.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Miglius Astrauskas po mačo apgailestavo, kad komanda labai dažnai klydo - 12 klaidų padaryta vien per pirmą kėlinį. "Trūko ir drausmės puolant", - sakė treneris.

Vis dėlto tenka pripažinti, jog vengrų ekipa yra aukštesnio lygio. Ji Atėnų olimpinėse žaidynėse buvo 4-a, o lietuviai nuolat yra kamuojami įvairių sunkumų: traumų, finansų stygiaus. Dėl to, kad Lietuvos rankinio federacija neapmoka legionieriams kelionių namo, mūsų komandai Kaune nepadėjo didelis būrys geriausių žaidėjų. Kai kurie jų jų rungtynes stebėjo iš tribūnų.

Atsakomasis Lietuvos ir Vengrijos rinktinių mačas bus žaidžiamas birželio 16 dieną Vengrijoje.

Kitų atkrintamųjų atrankos rungtynių rezultatai: Lenkija - Olandija 31:20, Ukraina - Slovakija 29:28, Slovėnija - Makedonija 33:28, Latvija - Čekija 30:31, Baltarusija - Šveicarija 33:24, Švedija - Rumunija 36:25, Portugalija - Juodkalnija 28:30, Serbija - Islandija 30:29.