"Vėtros" streso priežastis - skylėta gynyba

2007 07 03 0:00
"Llanelli" (raudona apranga) aršiai kovojo prieš "Vėtros" futbolininkus, bet į kitą Intertoto turnyro etapą įžengė Lietuvos klubas.
Nuotrauka: © Lietuvos žinios

Vilniaus "Vėtra" pateko į Intertoto taurės turnyro antrą etapą, nors sekmadienį Velse "Llanelli" futbolininkams nusileido 3:5. Prieš savaitę savo stadione vilniečiai varžovus nugalėjo 3:1.

Bendras dviejų mačų rezultatas - 6:6. "Vėtrai" pranašumo suteikė daugiau įmuštų įvarčių varžovų aikštėje. Vilniečių varžovas Intertoto turnyro antrajame etape - Varšuvos "Legia". Pirmosios rungtynės liepos 8-ąją vyks Vilniuje, atsakomoji dvikova Lenkijoje - po savaitės.

Pirmauta du kartus

"Vėtra" Velse pirmavo du kartus - 1:0 ir 3:2. Bet antrą kėlinį "Llanelli" futbolininkai įmušė tris įvarčius ir baigiantis rungtynėms išplėšė pergalę.

Vilniečiams įvarčius pelnė brazilas Severino (4 min.), Vitalis Stankevičius (43 iš 11 m) ir Egidijus Juška (45 min.). Pirmą kartą šeimininkai rezultatą išlygino 18-ą minutę, kai iš užribio į baudos aikštelę mestas kamuolys kiek lietė "Vėtros" vartininką Stanyslavą Kozyrevą ir atsidūrė vartuose. 40-ą minutę pasižymėjo Wynas Thomasas, o po pertraukos puolėjas Rhysas Griffithsas įmušė tris įvarčius - 55-ą, 88-ą ir 90-ą minutę. Paskutinis įvartis pelnytas 11 metrų baudos smūgiu.

44-ą minutę įspėtas Dejanas Milošeskis, o pačioje varžybų pabaigoje arbitras iš Islandijos net trims "Vėtros" futbolininkams parodė geltonąsias korteles: Maksutui Azizi, S.Kozyrevui ir Andriui Skerlai. Šių rungtynių negalėjo žaisti Darvydas Šernas - pirmosios dvikovos pabaigoje jis buvo pašalintas iš aikštės.

Leido varžovams įsibėgėti

"Vėtros" žaidimui vadovaujantis Donatas Vencevičius pabrėžė, kad komanda labai prastai gynėsi po standartinių situacijų, po jų varžovai ir įmušė visus penkis savo įvarčius.

"Įmušėme nemažai, bet taip ginantis neįmanoma laimėti. Per tuos pusantrų metų, kai esu "Vėtros" klube, penkių įvarčių per vieną mačą dar nebuvome praleidę. Patys kalti, kad leidome varžovams įsibėgėti. Jei antro kėlinio viduryje komanda būtų išnaudojusi susikurtas progas, galėjome nesunkiai laimėti. O dabar mačo pabaigoje teko gadinti nervus", - kalbėjo "Vėtros" sporto direktoriaus pareigas einantis D.Vencevičius.

Pasijuto lyg namie

"Vėtros" atstovai užsiminė, jog stadione juos maloniai nustebino gausybė lietuvių tribūnose. Pasak D.Vencevičiaus, Velse žaista lyg namie. Kai kurie tautiečiai palaikyti Lietuvos klubo atvyko net iš Londono.

"Llaneli" klubo stadione nėra tarptautinėms varžybos būtinų tūkstančio individualių kėdžių žiūrovams, todėl varžybos vyko už 30 kilometrų esančiame Karmartheno mieste.

Intertoto turnyro I etapo atsakomosios rungtynės

"Llanelli" (Velsas) - Vilniaus "Vėtra" 5:3 (2:3). I rungtynės - 1:3.

Įvarčiai: 0:1 Severino (4), 1:1 Kozyrevas (18 į savo vartus), 2:1 Thomasas (40), 2:2 Stankevičius (43 iš 11 m), 2:3 Juška (45), 3:3 Griffithsas (55), 4:3 Griffithsas (88), 5:3 Griffithsas (90 iš 11 m).

"Vėtra": Kozyrevas, Pedro, Budimiras, Skerla, Usačiovas, Juška (Azizi, 72), Božinovskis, Panka (Butrimavičius, 78), Severino, Milošeskis (Karčemarskas, 58), Stankevičius.

Įspėti: Milošeskis, Azizi, Kozyrevas, Skerla.

Sarajevo "Slavija" (Bosnija ir Hercegovina) - "Sant Julia" (Andora) 3:2. I - 3:2.

"Zestaponi" (Gruzija) - Kustanajaus "Tobol" (Kazachstanas) 2:0. I - 0:3.

"Cork City" (Airija) - Reikjaviko "Valur" (Islandija) 0:1. I - 2:0.

"Vllaznia" (Albanija) - Zagrebo "Dinamo" (Kroatija) 1:0. I - 1:2.

Skopjės "Makedonija" (Makedonija) - Achnaso "Ethnikos" (Kipras) 2:0. I - 0:1.

Kišiniovo "Dacia" (Moldova) - "Baku" (Azerbaidžanas) 1:1, 11 m - 3:1. I - 1:1.

Bratislavos "Slovan" (Slovakija) - "Differdange" (Liuksemburgas) 3:0. I - 2:0.

"Klaksvik" (Farerų salos) - "Hammarby" (Švedija) 1:1. I - 0:1.

Daugpilio "Dinaburg" (Latvija) - "Cliftonville" (Šiaurės Airija) 0:1. I - 1:1. Jerevano "Ararat" (Armėnija) - Soligorsko "Šachtar" (Baltarusija) 2:0. I - 1:4.

"Grbalj Radanoviči" (Juodakalnija) - Bistritos "Gloria" (Rumunija) 1:1. I - 1:2.

"Maribor" (Slovėnija) - "Birkirkara" (Malta) 2:1. I - 3:0.

Talino TVMK (Estija) - Espo "Honka" (Suomija) 2:4. I - 0:0.