Vieni baigia, kiti pradeda

2012 07 31 8:08
en.beijing2008.cn iliustracija

Vieni Lietuvos sportininkai pasirodymą Londono olimpinėse žaidynėse jau baigė, kiti tik pradeda.

Vakar sportinės gimnastikos varžybose toli nuo lyderių liko Laura Švilpaitė, o Pekino olimpiados vicečempionė buriuotoja Gintarė Scheidt pradėjo savo pasirodymą.

Kol kas septinta

Pirmadienį buriavimo varžybose įvyko du plaukimai. Pirmajame 29-erių G.Scheidt pasirodė labai sėkmingai: distanciją įveikusi per 57:14 ji užėmė antrąją vietą tarp 41 sportininkės. Lietuvė 15 sek. atsiliko nuo plaukimą laimėjusios airės Annalise Murphy.

Antrajame dienos plaukime Gintarė finišavo per 1.00,13 sek. ir buvo trylikta. Vėl nugalėjo A.Murphy, lietuvė nuo jos atsiliko 2:11.

Bendrojoje įskaitoje 15 baudos taškų gavusi G.Scheidt žengia septinta. Pirmauja A.Murphy (2 tšk.), lenkianti belgę Evi van Acker (5 tšk.) ir olandę Marit Bouwmeester (9 tšk.).

Trečiasis ir ketvirtasis plaukimai vyks šiandien. Buriavimo varžybos truks iki rugpjūčio 6-osios.

Vyrų varžybose olimpiados debiutantui 25-erių Rokui Milevičiui sekasi prasčiau. Abiejuose plaukimuose lietuvis užėmė 37 vietą tarp 49 atletų. Bendrojoje įskaitoje Rokas (74 baudos taškai) yra 38-as. Tvirtai pirmauja australas Tomas Slingsby (3 tšk.), lenkiantis Juaną Ignacio Maegli Aguero iš Gvatemalos ir kroatą Tonči Stipanovičių, turinčius po 11 tšk.

Buriavimo varžybose plaukime užimta vieta virsta baudos taškais. Tad nugalėtojai jų gauna mažiausiai - 1 tašką.

Favoritės ašaros

18 metų gimnastė L.Švilpaitė olimpiadoje tarp 60 sportininkių užėmė 50 vietą. Gimnastikos daugiakovės varžybose lietuvė surinko 50,299 balo. Į finalą pateko 24 sportininkės. Iki 24-ąją vietą užėmusios australės Ashleigh Brennan lietuvei pritrūko 3,933 balo.

L.Švilpaitė geriausiai pasirodė atraminio šuolio varžybose, užimdama 18 vietą (11,933 balo). Pratimuose ant lygiagrečių (13,500 balo) Lietuvos gimnastė buvo 39-a tarp 79 sportininkių, laisvuosiuose pratimuose (12,666 balo) užėmė 62 vietą tarp 82 atlečių ir pratimuose ant buomo (11,900 balo) liko 71-a tarp 83 gimnasčių.

Moterų daugiakovės varžybose užfiksuota sensacija - 2011 metų pasaulio čempionė amerikietė Jordyn Wieber nesugebėjo patekti į finalinį etapą.

J.Wieber tapo apmaudžia taisyklių įkaite. Atrankos varžybose ji liko ketvirta. O pagal taisykles finale vienai šaliai gali atstovauti ne daugiau kaip dvi gimnastės. Kitos amerikietės Alexandra Raisman bei Gabrielle Douglas užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas. Todėl J.Wieber liko už borto... Sužinojusi tai sportininkė pravirko. Vis dėlto J.Wieber dar turės galimybę pakovoti dėl aukso komandinėje įskaitoje.