Vieningosios lygos durys šiauliečiams neatsivėrė

2011 09 30 0:00

Du pralaimėjimai. Toks trumpas buvo "Šiaulių" krepšininkų bandymas patekti tarp 18 stipriausių VTB Vieningosios lygos komandų.

"Šiaulių" ekipai nepadėjo ir tai, kad atrankos turnyras rengiamas jų mieste. Pirmą dieną aikštelės šeimininkai 78:98

turėjo pripažinti Samaros "Krasnyje Krylja" (Rusija) pranašumą. Prieš antrą susitikimą Lietuvos ekipos strategas Antanas Sireika visus ramino, sakydamas, jog niekas neprarasta - tereikia tik nugalėti svečius iš Ukrainos - Dnepropetrovsko "Dnipro" krepšininkus.

Tačiau ir ši ekipa buvo neįveikiama. Ukrainiečiai šventė pergalę rezultatu 88:84 (13:21, 22:20, 23:21, 30:22) ir drauge su Samaros komanda tęs kovą dėl vietos pagrindiniame Vieningosios lygos turnyre.

"Atsiprašau", - per spaudos konferenciją A.Sireikos atsiprašė buvęs "Šiaulių" legionierius Derrickas Low. Taikliais metimais (pelnė 18 taškų) amerikietis svariai prisidėjo gramzdindamas buvusią savo komandą.

A.Sireikos auklėtiniai nesugebėjo sustabdyti ir kito Lietuvoje žinomo krepšininko - anksčiau Vilniaus "Lietuvos ryto" marškinėlius vilkėjusio Fredericko House'o. Pirmus du kėlinius prasėdėjęs ant suolo po ilgosios pertraukos nugaros traumą besigydantis amerikietis pasiprašė trenerių leidžiamas į aikštelę. Gavęs pažaisti gynėjas pataikė kelis tritaškius, neleisdamas šeimininkams pasukti žaidimo į savo pusę. Iš viso gynėjas per 17 minučių surinko 13 taškų.

"Jis įmetė kelis tokius metimus, kad pats griebėsi už galvos", - A.Sireika pavydėjo F.House'ą lydėjusios sėkmės.

"Esu priblokštas jo vyriško poelgio, - legionieriumi žavėjosi "Dnipro" strategas Denisas Žuravliovas. - Neįsivaizduoju, kaip jis po rungtynių įstengs eiti, bet mes jį ant rankų nunešime į autobusą."

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų rungtyniavęs Charlesas Thomasas pelnė 19 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei Darius Gvezdauskas sumetė abi baudas ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 80:82. Šiauliečiai turėjo progą išlyginti rezultatą, bet varžovai atspėjo sumanymą ir perėmė kamuolį. Šeimininkų mėginimai gelbėtis pražangomis norimo rezultato nedavė.

"Apmaudu, kad praradome galimybę kovoti dėl vietos pagrindiniame turnyre", - pirmo prisvilusio blyno kvapas nedžiugino A.Sireikos.

Šiauliečiams Darius Gvezdauskas, Vytautas Šarakauskas ir Danzelis Bowlesas (12 atk. kam.) įmetė po 12 taškų.