2012 03 06 6:11

Trijose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi pajėgiausia Lietuvos stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė šių metų Londono olimpiadą stebės namie per televizorių.

Kovo 29 dieną tituluočiausiai Lietuvos stalo tenisininkei sukaks 35-eri. 1996-ųjų Atlantos, 2000-ųjų Sidnėjaus ir 2008-ųjų Pekino olimpinių žaidynių dvasią pajutusi R.Paškauskienė neslėpė norėjusi vykti ir į ketvirtąją - Londono - olimpiadą.

Vėl džiaugsis motinyste

"Noro ir jėgų netrūksta, tik sunku sportą suderinti su šeima. Norint išlaikyti aukštą lygį, tenka dalyvauti daugelyje varžybų. Kol sekasi, ketinu sportuoti", - taip praėjusių metų spalio viduryje kalbėjo septintą Europos pirmenybių aukso medalį laimėjusi R.Paškauskienė.

Ji neslėpė, jog pagrindinis tikslas - iškovoti kelialapį į ketvirtas olimpines žaidynes. Europos stalo tenisininkės dėl likusių olimpinių kelialapių kovos balandžio 11-13 dienomis Liuksemburge vyksiančiame turnyre. Į žaidynes pateks 11 žaidėjų. Dar vienas olimpinis atrankos turnyras vyks gegužės mėnesį Katare.

Tačiau 166 cm ūgio 54 kg sveriančios smulkutės R.Paškauskienės prioritetai pasikeitė - ketverių su puse metų sūnelį Dovydą su vyru Vytautu auginanti R.Paškauskienė laukiasi antro vaikelio. Atrodo, jog antroji atžala šį pasaulį išvys per Londono olimpiadą. Ji vyks liepos 27 - rugpjūčio 12 dienomis.

Nuo 1994 metų Lietuvą Europoje garsinanti stalo tenisininkė per 18 metų Europos čempionatuose iškovojo 16 medalių - po septynis aukso ir bronzos bei du sidabro. Pagal iškovotus medalius Rūta patenka į visų laikų Europos stalo tenisininkių penketuką.

Nenuspėjamos kovos

R.Paškauskienė vis dar atstovauja Prancūzijos klubui, todėl savaitgalį jos neišvydome Kaune, kur tris dienas vyko 82-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas. Jame nedalyvavo ir kita Lietuvos rinktinės narė Lina Misikonytė. Sportininkė dirba Prancūzijoje, o neseniai ten ir mokytis pradėjo, tad sunku viską suderinti.

Pasak Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidento Rimgaudo Balaišos, Lietuvos čempionatas buvo nenuspėjamas, sportininkai atkakliai kovėsi dėl nugalėtojų titulo.

Šių metų Lietuvos moterų stalo teniso čempione tapo Vilniuje ekonomikos mokslus kremtanti panevėžietė Ieva Venslavičiūtė. Ji šiuo titulu džiaugiasi jau antrą kartą. Pirmą sykį ant aukščiausio pakylos užlipo 2009-aisiais. Šiemet finale Ievai nebuvo lengva, iš pradžių setais ji atsiliko 0:2, 1:3. Tačiau valinga sportininkė nenuleido rankų - po atkaklios kovos ji 4:3 (4:11, 6:11, 11:1, 9:11, 11:9, 11:4, 11:9) įveikė vilnietę Eglę Stuckytę. Trečiąją vietą pasidalijo praėjusių metų čempionė Ieva Jucevičiūtė (Vilnius) ir Eglė Orlovaitė (Vilnius).

"Ieva - talentinga mergina, dabar ji Vilniuje studijuoja ekonomiką. Matyt turėjo progos pasitreniruoti su vyrais, - pasakojo R.Balaiša. - Abiem finalininkėms tik 21-eri. Be to, E.Stuckytė yra trečiajame kandidatų į Londono olimpines žaidynes sąraše."

LSTA prezidentą labiausiai nustebino penkiolikmetės E.Orlovaitės užimta trečioji vieta. Jaunoji sportininkė lygiai kovėsi su vyresnėmis varžovėmis ir pateko į pusfinalį.

I.Venslavičiūtė Kaune savo sėkme džiaugėsi tris kartus. Nepailstanti Ieva tapo ne tik vienetų, bet ir moterų duetų bei mišrių porų nugalėtoja. Moterų dvejetų finale I.Venslavičiūtė ir Auksė Gecevičiūtė (Vilnius) 3:1 (11:9, 11:7, 4:11, 13:11) įveikė vilniečių duetą E.Stuckytę ir I.Jucevičiūtę. Trečiąją vietą pasidalijo kaunietės Vitalija Venckutė ir Ugnė Baskutytė bei vilnietės Aistė Macaitė ir Aušra Stirbytė.

Mišrių dvejetų čempionais tapo I.Venslavičiūtė (Panevėžys/Vilnius) ir Matas Skučas (Kaunas). Jie finale 3:1 (11:9, 11:9, 7:11, 11:9) įveikė E.Stuckytę ir Arnoldą Domeiką (Mažeikiai). Trečiąją vietą pasidalijo T.Mikutis ir A.Stirbytė bei K.Žeimys ir V.Venckutė.

Nauja karta

Stipriausiu Lietuvos tenisininku pirmą kartą tapo klaipėdietis Alfredas Udra. Lemiamoje dvikovoje jis 4:2 (11:8, 11:4, 11:4, 6:11, 11:7) nugalėjo vilnietį Algirdą Skirgailą. Trečiąja vieta džiaugėsi Denisas Stankevičius (Kaunas) ir Tomas Mikutis (Šilalės rajonas).

"Ateina nauja karta, - vyrų varžybų rezultatus komentavo R.Balaiša. - Aštuoniolikmečiai A.Udra ir T.Mikutis pernai Europos jaunių komandiniame čempionate buvo septinti, o dabar Lietuvos čempionate iškovojo auksą ir bronzą. Be to, patirties semiasi treniruodamiesi ir rungtyniaudami antrosios ir trečiosios Vokietijos lygų varžybose."

Kartą jau tapęs vicečempionu A.Udra, pasak LSTA prezidento, demonstruoja lyderio savybes. Šešioliktfinalyje būsimasis čempionas 4:0 nugalėjo daugkartinį šalies pirmenybių aukso medalių laimėtoją Gintautą Juchną.

Vyrų dvejetų čempionų titulą pelnė Vytas Rybakas (Vilkaviškis) ir Kęstutis Žeimys (Kybartai). Jie finale 3:2 (4:11, 12:10, 8:11, 11:8, 11:6) nugalėjo vilniečius A.Skirgailą ir Darių Banį. Bronzos medaliai atiteko A.Domeikai (Mažeikiai) ir Mariui Bučiui (Mažeikiai) bei Valdui Martinkui (Panevėžys) ir T.Mikučiui.