LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Vilniaus „Žalgiris“ stiprina pozicijas

2017 05 02 12:00
„Atlanto“ puolėjas Andrejus Paniukovas (kairėje) per pirmą čempionato ratą įmušė 7 įvarčius ir labiausiai prisidėjo prie uostamiesčio komandos pergalių. Vilniaus „Žalgirio“ nuotrauka

Lietuvos futbolo A lygos čempionate po IX turo rungtynių čempionų titulą ginantys Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai nuo artimiausios persekiotojos Marijampolės „Sūduvos“ atitrūkę jau šešiais taškais.

Devintajame ture sostinės žalgiriečiai namie 1:0 (1:0) nugalėjo trečiojoje vietoje esančią Klaipėdos „Atlanto“ ekipą ir iškovojo septintą iš eilės pergalę.

„Sūduva“ vėl antra

Pergalingą įvartį 20 minutę įmušė brazilas Elivelto. Šis žaidėjas pasižymėjo ir antrame kėlinyje, tačiau su asistentu pasitaręs teisėjas įvarčio neįskaitė, užfiksuodamas nuošalę.

Į antrąją vietą Vladimiro Čeburino treniruojama „Sūduva“ pakilo svečiuose 4:1 (1:0) įveikusi „Jonavą“. Jau 2 minutę po gynėjo iš Gabono Henri Ndongu įvarčio „Sūduva“ įsiveržė į priekį. Šeimininkų saugas Tomas Salamanavičius iškart po pertraukos (52 min.) rezultatą išlygino, tačiau į tai svečiai atsakė dar trimis įvarčiais. Juos mušė Vaidas Slavickas (57 min.), Ernestas Veliulis (77) ir Robertas Veževičius (83). Jonaviškiai rungtynes baigė ne visos sudėties: 70 min. aikštę buvo priverstas palikti antrą geltonąją kortelę gavęs Julius Aleksandravičius.

Per devynis turus šešis taškus surinkusi Donato Vencevičiaus treniruojama „Jonava“ tarp aštuonių ekipų yra septinta.

Trečią pergalę iškovojo Utenos „Utenio“ futbolininkai. Uteniškiai svečiuose 1:0 palaužė absoliutų turnyro autsaiderį „Kauno Žalgirį“. Pergalingą įvartį 40 minutę pelnė Gabrielius Zagurskas.

Dar porą taškų prarado praėjusio sezono vicečempionė „Trakų“ komanda. Per dvikovą su Kauno „Stumbru“ trakiškiai pirmavo po Dariaus Kazubovičiaus realizuoto baudinio (45+1 min.), tačiau persvaros neišlaikė ir penktąsias rungtynes sezone sužaidė lygiosiomis – 1:1 (1:0). 57 minutę rezultatą išlygino Marius Papšys.

I rato geriausieji

Sužaidus IX turo rungtynes buvo apdovanoti pirmo rato geriausieji. Jais tapo „Atlanto“ puolėjas Andrejus Paniukovas ir Vilniaus „Žalgirio“ ekipos vairą laikantis Valdas Dambrauskas.

„Atlanto“ legionierius iš Rusijos per pirmąjį čempionato ratą įmušė 7 įvarčius ir labiausiai prisidėjo prie uostamiesčio komandos pergalių. Geriausio rato futbolininko rinkimuose jis aplenkė žalgirietį Elivelto bei „Sūduvos“ gynėją Andro Švrljugą.

„Žalgirio“ strategas V. Dambrauskas pirmajame rate komandą atvedė į 6 pergales iš 7 galimų. Jo vadovaujama ekipa patyrė nesėkmę antrame čempionato ture, kai minimaliu rezultatu neatsilaikė prieš „Utenį“, bet vėliau nepaliko vilčių nė vienam varžovui.