Vilniečiams revanšas nepavyko

2011 01 13 0:00
"Lietuvos ryto" komandoje trečiadienį rezultatyviausiai žaidė M.Gecevičius (dešinėje).
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Dvi klaidos per paskutinę minutę ir netaiklus lemiamas metimas atėmė iš Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkų galimybę pasiekti revanšą prieš Kazanės "Uniks" (Rusija) klubą.

VTB Vieningosios lygos čempionate nutrūko "Lietuvos ryto" pergalių serija. Antradienį Kazanėje po permainingos kovos Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai 64:66 (18:17, 20:12, 14:21, 12:16) pralaimėjo A grupės lyderiams "Uniks" krepšininkams ir patyrė trečią nesėkmę per septintas rungtynes. Rusijos klubui tai buvo šeštoji pergalė iš 7 galimų. Pirmo rato dvikovą Vilniuje taip pat dviem taškais - 87:85 - laimėjo "Uniks".

Kovojo iki pabaigos

Po lygios kovos per pirmą kėlinį antrajame "Lietuvos ryto" komanda kelių minučių atkarpą laimėjo 15:2 ir įgijo 14 taškų persvarą (33:19). Iki ilgosios pertraukos svečiai išlaikė 9 taškų pranašumą (38:29). Puikiai per pirmas 20 minučių žaidė vilniečių lyderis Martynas Gecevičius, surinkęs 16 taškų.

Atrodė, jog neskubėdami svečiai sėkmingai baigs dvikovą ir namo grįš su svarbia pergale. Deja, trečiajame kėlinyje prabilo šeimininkų legionierius Kelly McCarty. Jo 13 taškų padėjo šeimininkams pavyti svečius ir aplenkti.

Viskas sprendėsi per paskutinę susitikimo minutę. Kazanės komandai pirmaujant 66:64 vilniečiai neišnaudojo trijų galimybių: per vieną ataką kamuolį prarado M.Gecevičius, per antrą Khalido El-Amino mestą kamuolį blokavo varžovai, o per trečią Artūro Jomanto metimas, galėjęs išplėšti pratęsimą, buvo netaiklus.

"Lietuvos ryto" ekipoje rezultatyviausiai žaidė M.Gecevičius (22 taškai), Kenanas Bajramovičius (16) ir Milko Bjelica (13). Varžovus į pergalę vedė K.McCarty (28 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai) bei Terrellas Lyday (18 taškų).

B grupėje vakar Rolando Jaručio treniruojamas Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) namie 80:99 (17:18, 18:27, 24:23, 21:31) pralaimėjo lyderei Maskvos srities "Chimki" (Rusija) ekipai.

D.Šalenga prabilo

Šiandien Latvijos sostinėje Rygoje VTB lygos rungtynes su vietos VEF žais Kauno "Žalgirio" krepšininkai. Pirmojo rato susitikimą namie kauniečiai laimėjo 84:71.

Dvikovos išvakarėse prabilo "Žalgirio" puolėjas Dainius Šalenga, kurio paaiškinimų dėl jo organizme aptiktų draudžiamo stimuliatoriaus metilheksanamino pėdsakų laukia krepšinio visuomenė. Duodamas išskirtinį interviu televizijai suspenduotas krepšininkas išdėstė savo argumentus.

"Buvau šokiruotas. Niekada specialiai jokių medžiagų nesirinkau ir nevartojau, - kalbėjo žalgirietis. - Turiu garantuotą sutartį su klubu šiems ir kitiems metams, karjera eina į paskutinę fazę. Netikiu, kad įmanoma sukurti didelių stebuklų naudojant dopingą."

"Žalgirio" puolėjas labiausiai apgailestauja, kad negali drauge su komanda treniruotis, be to, niekas negali prognozuoti, kiek užtruks išaiškinti šį nesusipratimą. Neįrodžius krepšininko nekaltumo, jam gresia dviejų metų diskvalifikacija.