Vilniečius išguldė netikėtas šturmas

2008 12 11 0:00
Vilniečių galvos skausmu tapo Khalidas El-Aminas.

Lietuvos vicečempionas "Lietuvos rytas" įkrito į duobę, iš kurios jį teks traukti naujajam strategui Rimui Kurtinaičiui. Antradienį sostinės klubas gavo antausį Ukrainoje. Tai buvo trečias iš eilės vilniečių pralaimėjimas.

Prieš savaitę svečiuose pralaimėję Las Palmaso "Kalise Gran Canaria" (Ispanija) ekipai, savaitgalį namie nusileidę Kauno "Žalgiriui", užvakar "Lietuvos ryto" krepšininkai buvo nugalėti Rimo Girskio treniruojamo Ukrainos čempiono Mariupolio "Azovmaš".

Tokio žaidimo nesitikėjo.

Per trečiąjį Europos taurės turą E grupėje sostinės klubas 66:76 nusileido grupės lydere tapusiai "Azovmaš".

"Analizuodami varžovų žaidimą žinojome, kad jie pajėgūs, tačiau šiandien jų žaidimas mums buvo netikėtas," - sakė laikinai vyriausiojo trenerio pareigas einantis Robertas Kuncaitis.

Svečių galvos skausmu tapo Khalidas El-Aminas, pelnęs 32 taškus ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

"Nesunkiai baigėme dvikovą, nes pirmavome tai 10, tai 15 taškų skirtumu. Be to, mums labiau sekėsi", - sakė rezultatyviausias susitikimo dalyvis K.El-Aminas.

Netuščiomis aikštelę paliko ir "Azovmaš" lietuviai: Simonas Serapinas per 19 minučių pelnė 7 taškus (2-2/4, 3-1/3), o ekipoje debiutavęs Rolandas Jarutis per tiek pat laiko surinko 4 taškus (3-0/2, 1-4/4) ir išprovokavo 5 pražangas.

"Vyrai norėjo kuo greičiau laimėti, todėl sunkiai žaidėme pirmuosius du kėlinukus, - susitikimą komentavo R.Girskis. - Per pertrauką jiems išaiškinau, kad dirbti turime iki finalinės sirenos."

Revanšo vilniečiams ilgai laukti neteks - jau ateinantį antradienį į Vilnių atvyks R.Girskis su savo gvardija.

Situacija E grupėje po antradienio dvikovų dar labiau paaštrėjo. Autsaideriu laikyta Vilerbano "Asvel" (Prancūzija) svečiuose po pratęsimo 80:78 (22:12, 16:15, 15:20, 16:22, 11:9) įveikė Las Palmaso "Kalise Gran Canarią" (Ispanija) ir pakilo į antrąją vietą.

R.Javtokas šaudė taikliai

Skirtingai Fortūna žvelgė į kitus antradienį rungtyniavusius "lietuviškus" klubus. A grupės lyderiu tapo antrą pergalę iškovojęs Ramūno Butauto treniruojamas Rygos ASK (Latvija) su Andriumi Mažučiu. Latviai namie 84:70 įveikė Atėnų "Maroussi Costa Coffee" (Graikija), o įžaidėjas iš Lietuvos prie pergalės pridėjo 6 taškus (2-3/4).

B grupėje Rusijos klubų Kazanės "Uniks" ir Maskvos "Dinamo" derbis Kazanėje baigėsi šeimininkų pergale 80:71. Maskvos komandai tai buvo pirmoji nesėkmė. Iš pralaimėjusiųjų rezultatyviausiai žaidęs Robertas Javtokas per 33 minutes pelnė 24 taškus (2-10/10, 1-4/6) ir atkovojo 5 kamuolius, o ne visas 7 min. žaidęs Darjušas Lavrinovičius prametė visus 4 dvitaškius.

Per kitas B grupės rungtynes Latvijos čempionė Rygos "Barons-LMT" išvykoje 88:75 įveikė Sofijos "Lukoil Akademik" (Bulgarija) ekipą. Prie pirmosios pergalės 9 taškais prisidėjo Giedrius Gustas, dviem - Dainius Adomaitis.

Be pralaimėjimų H grupėje žengiantis Bilbao "Iurbentia" (Ispanija) su Renaldu Seibučiu išvykoje 92:79 nugalėjo Nymburko ČEZ (Čekija) ekipą. Lietuvis pelnė 9 taškus.

"Azovmaš" - "Lietuvos rytas" 76:66 (18:16, 20:18, 21:13, 17:19). "Azovmaš": Kh.El-Aminas 32 (2-6/9, 3-5/9, 1-5/5, 7 atk. kam.), M.Salyersas 15, S.Serapinas ir D.Thompsonas - po 7; "Lietuvos rytas": M.Lukauskis 19 (2-5/8, 3-1/1, 1-6/6, 5 atk. kam., 7 išpr. praž.), D.Milisavljevičius 13 (2-5/7), Ch.Eidsonas 10 (2-1/6, 3-1/3, 8 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), D.Zavackas 9 (3-3/5), M.Bjelica 5, S.Babrauskas 4, M.Petravičius ir M.Prekevičius - po 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 20/42 (47 proc.) ir 16/39 (41 proc.), tritaškiai - 9/24 (37) ir 6/18 (33), baudos - 9/9 (100) ir 16/19 (84), kamuolys atkovotas 30 ir 37 kartus, rezultatyviai perduotas 15 ir 7, perimtas 11 ir 9, prarastas 10 ir 18, blokuotas 5 ir 1 kartą.