Vilniuje lietuviai gaudė medalius

2011 04 18 0:00
Mūsų krašto moterys (iš kairės) - R.Pivoriūnaitė, I.Mikštaitė ir M.Čiuplytė apgynė titulus.
Petro Malūko nuotraukos

"Siemens" arenoje vykusiame Europos kyokušin karatė čempionate net šešiuose finaluose iš septynių kovojo Lietuvos sportininkai. Daugiausia aukso medalių pelnė mūsų moterys, apgynusios Europos čempionių titulus.

"Siemens" arenoje saviškių palaikyti susirinkę mūsų šalies karatė rinktinės gerbėjai neturėjo kada nuobodžiauti - Lietuvos sportininkai iškovojo net 14 medalių - 4 aukso ir po 5 sidabro bei bronzos.

Pernai Europos čempionate Ispanijoje Lietuvos atstovai iškovojo dvylika medalių.

Mūsiškių kraitis

"Kai sakiau, kad tikimės pakartoti praėjusių metų Europos čempionato rezultatą ir net pagerinti, neklydau. Mes pagerinome. Tik vienas finalas nebuvo lietuviškas. Tad drąsiai galima teigti, kad lietuviai užkariavo Europą", - LŽ džiaugėsi rinktinės treneris Paulius Klapatauskas.

Moterų varžybose aukso medalius iškovojo ir titulus apgynė Rita Pivoriūnaitė (svorio kategorija iki 55 kg), Inga Mikštaitė (iki 65 kg) ir Margarita Čiuplytė (per 65 kg).

Vyrų varžybose auksą pelnė Donatas Imbras (per 90 kg), sidabro medalius iškovojo Lukas Kubilius (per 90 kg), Andžejus Milevskis (iki 80 kg) bei Andrius Miseckas (iki 70 kg), bronza teko Eimantei Leliukaitei (iki 65 kg), Orestui Procui (iki 80 kg), Dariui Gudauskui ir Mindaugui Povilioniui (abu - iki 90 kg) bei Andriui Draugeliui (per 90 kg).

Kata (technikos demonstravimo) rungtyje sidabro medalį iškovojo Raimundas Paškauskas.

Net du finalai iš septynių buvo lietuviški: R.Pivoriūnaitė finale įveikė Rūtą Brazdžionytę, o D.Imbras - L.Kubilių.

Pirmąją ir antrąją vietas užėmusios moterys gavo kelialapius į šiemet Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, kuriame kovojama be svorio kategorijų. Kas iš vyrų lietuvių vyks į Tokiją, paaiškės vėliau.

Atsisveikinimui - titulas

Svorio kategorijos per 90 kg pusfinalyje D.Imbras įveikė tautietį A.Draugelį, o L.Kubilius šventė pergalę prieš vengrą Sandorą Kovacsą. Finale D.Imbras buvo pranašesnis už L.Kubilių ir laimėjo įtikinamai. Penktą kartą Europos čempionu tapusiam D.Imbrui pavyko pergalingai atsisveikinti su Lietuvos žiūrovais, mat 31 metų sportininkas šiemet dar ketina pasirodyti pasaulio čempionate Japonijoje ir baigti karjerą.

"Net neabejojau, su kuo reikės kovoti finale. Lukas žinojo mano bėdas, aš - jo, - po triumfo LŽ sakė D.Imbras. - Anksčiau laimėdavau čempionatus, nes turėdavau daug energijos. Dabar pasenau, energijos neliko, tad pasikliauju savo protu ir taktika. Vilniuje laimėjau gana įtikinamai ir dėl to džiaugiuosi. Duok Dieve, kad pasaulio čempionate taip sektųsi, tada būčiau laimingiausias žmogus."

Nenugalimosios merginos

"Merginos žino, kaip reikia tapti čempionėmis, nepraranda budrumo. Jos psichologiškai tvirtos, o tai labai svarbu", - moterų aukso medaliais džiaugėsi rinktinės treneris P.Klapatauskas.

Svorio kategorijos iki 55 kg pusfinaliuose R.Pivoriūnaitė nugalėjo ispanę Nuria Garrido, R.Brazdžionytė įveikė taip pat Ispanijos atstovę Isis Pinilą, o lietuviškame finale stipresnė buvo Rita.

"Jaučiau spaudimą iš šalies, bet čempione tapau nesunkiai, nes visos kovos buvo be pratęsimų. Šiandien rankos puikiai dirbo, nes kitais atvejais jos būna sunkios", - po pergalės švytėjo R.Pivoriūnaitė.

Svorio kategorijos iki 65 kg finale I.Mikštaitė ir šventė pergalę prieš vengrę Csenge Szepesi. Įpusėjus dvikovai Inga efektingu kojos smūgiu versdamasi pasiuntė į nokdauną varžovę, tad kam teks aukso medalis, abejojančių nebuvo.

"Ingos smūgis tobulas - pats gražiausias per jos karjerą, - pabrėžė P.Klapatauskas. - Ir smagu, kad jį atliko prieš ilgametę varžovę vengrę."

Pati čempionė pripažino, kad po tokio smūgio ji įgavo antgamtiškų jėgų, stumiančių ją į priekį.

"Svarbiausia - dirbti per treniruotes, o varžybose parodyti, ką sugebi. Šįkart treneris viską sudėliojo protingai ir taktika pasitvirtino", - po finalo kalbėjo I.Mikštaitė.

Svorio kategorijos per 65 kg pusfinalyje M.Čiuplytė įveikė graikę Carolien Brix, o finale įtikinamai nugalėjo rumunę Vivianą Chirilą.

"Apgyniau čempionės vardą ir dėl to džiaugiuosi, - sakė M.Čiuplytė. - Tikėjausi didesnio varžovių pasipriešinimo. Gal jos nebuvo iki galo pasirengusios, o gal aš labai gerai pasiruošusi buvau."

Pralaimėti finalai

Du Lietuvos kovotojai suklupo finalo dvikovose. A.Miseckas (iki 70 kg) turėjo pripažinti gruzino Mikheilo Tsiklauri, o A.Milevskis (iki 80 kg) - rumuno Mariuso Iliaso pranašumą.

Vienintelis finalas be lietuvių vyko svorio kategorijoje iki 90 kg. Daugkartinis Europos čempionas iš Bulgarijos Valerijus Dimitrovas šventė pergalę prieš vengrą Zsoltą Baloghą. Bronzą šioje svorio kategorijoje pelnė pusfinaliuose varžovams nusileidę M.Pavilionis ir D.Gudauskas.

Rinktinės treneris P.Klapatauskas kaip vieną iš pirmenybių netikėtumų įvardijo D.Gudausko nesėkmę pusfinalyje. "Pernai Darius Ispanijoje nugalėjo vengrą, bet šįkart nepavyko. Reikia analizuoti, kodėl taip atsitiko."

Europos karatė organizacijos (EKO) viceprezidentas Romas Vitkauskas, apibūdindamas Europos čempionatą, LŽ sakė, jog rezultatai tokie, kokių ir tikėtasi.

"Man brangiausi vyrų aukso ir trys sidabro medaliai, nes jų varžybose kiekvienoje kategorijoje startavo po 40 dalyvių, - sakė R.Vitkauskas. - Kaip visada džiugina moterys. Jos laimėjo viską, kas įmanoma. Bet visada po varžybų ateina nerimas - o kas bus kitais metais? Juk mūsų rinktinė vyriausia. Laimė, kad šalies karatė klubų darbas leidžia tikėtis, jog atsiras žmonių, kurie deramai pakeis mūsų lyderius."

2. Zsoltas Baloghas (Vengrija)

3. Mindaugas Pavilionis (Lietuva)