Vimbldono čempionės fiasko Niujorke

2011 08 31 0:00
2011-ųjų Vimbldono turnyro nugalėtoja čekė P.Kvitova ir serbas V.Troickis pasirodymą Niujorke baigė jau po pirmojo rato.
AFP/Scanpix nuotraukos

Pirmadienį Niujorke prasidėjęs paskutinis, ketvirtasis, šio sezono "Didžiojo kirčio" serijos teniso turnyras - atvirasis JAV čempionatas (prizų fondas - 23,7 mln. JAV dolerių) jau pateikė staigmenų.

Pirmąją varžybų dieną iš turnyro pasitraukė du skirstyti žaidėjai - čekė Petra Kvitova (5) ir serbas Viktoras Troickis (15).

Grėsmė R.Federeriui

Pirmajame varžybų rate 25 metų V.Troickis neatsilaikė prieš Kolumbijos tenisininką 27 metų Alejandro Fallą - 6:3, 3:6, 6:4, 5:7, 5:7. Penkis kartus "US Open" varžybose triumfavęs 30 metų šveicaras Roger Federeris pirmąją dvikovą laimėjo prieš 23-ejų kolumbietį Santiago Giraldo - 6:4, 6:3, 6:2. Pastarasis atkakliau priešinosi tik pirmajame sete: atsilikdamas 1:5 jis sugebėjo priartėti prie varžovo 4:5, tačiau toliau žengti trečioji pasaulio raketė R.Federeris jam nebeleido. Vienas geriausių JAV tenisininkų 29-erių Mardy Fishas 6:2, 6:2, 6:1 nugalėjo 25-erių vokietį Tobiasą Kamkę. Šis turnyras M.Fishui pirmasis, kur jo reitingas yra aukščiausias tarp amerikiečių. Jis yra aštuntas, o jo tėvynainis 29-erių Andy Roddickas šį kartą tik 21-as.

Septintuoju Niujorke skirstytas 25-erių prancūzas Gaelis Monfils 7:6 (7:4), 6:3, 6:4 įveikė 20-metį bulgarą Grigorą Dimitrovą, o devintoji turnyro raketė 25-erių čekas Tomašas Berdychas 6:2, 7:6 (7:4), 6:1 pranoko metais vyresnį prancūzą Romainą Jouaną.

R.Federeriui šios varžybos itin svarbios - jei šveicaras dabar netaptų šio turnyro čempionu, šis sezonas būtų pirmas nuo 2002-ųjų, per kurį jis nelaimėtų nė vieno titulo "Didžiojo kirčio" serijoje. Įveikęs S.Giraldo, R.Federeris pakartojo legendinio amerikiečio Andre Agassi rezultatą - 224 pergalės "Didžiojo kirčio" turnyruose. Daugiau - 233 sykius - yra laimėjęs tik amerikietis Jimmy Connorsas (1972-1983 m.). Tačiau R.Federeris yra pasaulio rekordininkas - per savo karjerą jis laimėjo daugiausia "Didžiojo kirčio" serijos turnyrų - net 16.

Seserų dvikova

Moterų turnyre jau pirmąją varžybų dieną užfiksuota sensacija. Vimbldone triumfavusi 21 metų čekė P.Kvitova 6:7 (3:7), 3:6 pralaimėjo 22 metų Rumunijos tenisininkei Alexandrai Dulgheru. Sporto istorikai suskaičiavo, kad tai yra pirmas atvejis nuo 1968-ųjų, kai Vimbldono nugalėtoja suklumpa jau pirmajame kito "Didžiojo kirčio" serijos turnyro rate.

Po pralaimėjimo P.Kvitova prisipažino, kad neįveikė psichologinių sunkumų: "Viskas yra tavo galvoje. Jei aikštyne imsi galvoti negatyviai, lauk problemų."

Antrąja bei trečiąja skirstytos rusės 26-erių Vera Zvonariova ir 24-erių Marija Šarapova sugebėjo įveikti pirmąją kliūtį. 2010-ųjų "US Open" finalininkė V.Zvonariova 6:3, 6:0 nugalėjo 30 metų prancūzę Stephanie Foretz Gacon. M.Šarapova sulaukė įnirtingo 19-metės britės Heather Watson pasipriešinimo. Po dvi su puse valandos trukusios kovos rusė šventė pergalę - 3:6, 7:5, 6:3.

Du kartus "US Open" triumfavusi 31-erių amerikietė Venus Williams pirmajame rate 6:4, 6:3 pranoko 22-ejų rusę Vesną Dolonts. Pastaroji iš Maskvos į Niujorką atskrido likus vos 4 valandoms iki susitikimo pradžios. Tai įvyko ne dėl V.Dolonts kaltės, anksčiau atvykti ji negalėjo, nes savaitgalį skrydžiai į Niujorką buvo atšaukti dėl uragano. Metais jaunesnės V.Williams sesers Serenos (28) varžovė pirmajame rate - serbė Bojana Jovanovski. Jei S.Williams ir jos sesuo sėkmingai irsis į priekį, jų keliai susikryžiuos tik finale.

Aštuntąja skirstyta 26-erių prancūzė Marion Bartoli 7:5, 6:3 įveikė 22-ejų rusę Aleksandrą Panovą, o devintoji varžybų raketė 27 metų australė Samantha Stosur 6:2, 6:3 laimėjo prieš bendraamžę iš Švedijos Sofiją Arvidsson.

Viename įdomiausių pirmojo rato susitikimų 22 metų lenkė Agnieszka Radwanska (12) 6:2, 6:3 pranoko dvejais metais jaunesnę savo seserį Urszulą. Po pergalės A.Radwanska tvirtino, kad susikaupti šiai dvikovai buvo labai sudėtinga.