Visi sužiuro į šveicarus

2013 05 07 14:30

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato sensacija tapo Šveicarijos rinktinė.

Šiose varžybose dėl medalių kovoja 16 pajėgiausių planetos

komandų. Švedijos sostinėje Stokholme surengtame S grupės turnyre trečiąją pergalę pirmadienį iškovojo ir vienvalde lydere tapo Šveicarijos ritulininkai. Trečio turo rungtynėse jie 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) nugalėjo praėjusių metų bronzinę prizininkę Čekijos komandą ir, surinkę 8 taškus, dviem lenkia Norvegijos bei Švedijos ekipas. Švedai pirmadienį 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) įveikė Baltarusijos rinktinę.

Helsinkyje vykstančio H grupės turnyro lydere su 8 taškais tapo trečiąją pergalę iškovojusi šeimininkė Suomijos rinktinė, ji 3:1

(0:0, 2:0, 1:1) nugalėjo Prancūzijos komandą. Dviem taškais nuo suomių atsilieka planetos čempionė Rusija, olimpiniai vicečempionai JAV ledo ritulininkai bei pasaulio vicečempionė Slovakija, kuri pirmadienį 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) palaužė Vokietijos ekipą.

Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

S grupės lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Šveicarija 3 2 1 0 0 11:6 8

2. Norvegija 2 2 0 0 0 6:3 6

3. Švedija 3 2 0 0 1 6:5 6

4. Kanada 2 1 0 1 0 5:4 4

5. Čekija 3 1 0 0 2 5:7 3

5. Baltarusija 3 1 0 0 2 5:7 3

7. Slovėnija 2 0 0 0 2 4:7 0

8. Danija 2 0 0 0 2 3:6 0