Visi trys Lietuvos penkiakovininkai - pasaulio čempionato finalinėse varžybose

2013 08 22 11:29
Pasaulio moterų reitingo lyderė L.Asadauskaitė be didesnių pastangų prasibrovė į finalą. EPA-Eltos nuotrauka

Visi trys pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Taivane dalyvaujantys lietuviai – olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė, Gintarė Venčkauskaitė bei daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojas bei prizininkas Justinas Kinderis – įveikė kvalifikacijos varžybų barjerą ir pateko į finalus.

Abi mūsų šalies atstovės kovojo moterų kvalifikacijos varžybų A grupėje (34 dalyvės). Trečiadienį sportininkės fechtavosi ir plaukė. Lietuvos rinktinės lyderė L.Asadauskaitė fechtavimosi rungtyje buvo dvylikta (860 tšk.), plaukime – šešiolikta (1104 tšk.) ir po dviejų rungčių žengė keturiolikta (1964 taškai). G.Venčkauskaitė fechtavimosi rungtyje buvo 25-a (748 tšk.), plaukime – 24-a (1048 tšk.) ir prieš kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį buvo 26-a (1796 taškai).

G.Venčkauskaitė. / Sauliaus Ramoškos (LŽ) nuotrauka

Šiandien, ketvirtadienį, surengtoje kombinuotoje rungtyje abi Lietuvos penkiakovės įrodė esančios puikios bėgikės ir taiklios šaulės. Laura finišavo šešta (1996 tšk.) ir, surinkusi 3960 taškų, A grupėje užėmė šeštąją vietą. Greičiausiai 3200 m su keturiomis šaudymo serijomis įveikė Gintarė – ji aplenkė visas varžoves ir surinko 2160 taškų. Toks greitis padėjo jaunajai sportininkei iš 26 vietos pakilti į vienuoliktąją (3956 taškai) ir patekti į finalą.

A grupės varžybose pirmąją vietą užėmė amerikietė Margaux Isaksen (4032 tšk.).

J.Kinderis. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Vyrų varžybose į finalą pateko vienintelis startavęs lietuvis J.Kinderis. Paskutinėje rungtyje Justinas tarp 27 dalyvių buvo vienuoliktas ir galutinėje C grupės įskaitoje užėmė 12 vietą (4420 tšk.), kuri garantavo jam vietą finale tarp 36 geriausių planetos penkiakovininkų. Grupėje triumfavo net keturi sportininkai, surinkę po 4468 taškus: prancūzas Christopheris Patte, rusas Aleksandras Lesunas, korėjietis Jinhwa Jungas ir vengras Robertas Kasza.