Visus mūsų čiuožėjus išvysime finale

2014 01 15 23:08
Europos čempionės titulą ginanti italė Carolina Kostner po trumposios programos yra trečia. Reuters/Scanpix nuotrauka

Budapešte vykstančio Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybose aštuoniolikmetė vilnietė Inga Janulevičūtė įveikė atrankos barjerą ir penktadienį finaliniame etape atliks laisvąją programą.

Vengrijos sostinėje surengtose Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvos sportininkai čiuožia dviejų rungčių varžybose. Trečiadienio vakarą paaiškėjo ir trumpąją programą atlikusių ledo šokių duetų rezultatai. Ten mūsų olimpiečius Isabellą Tobias ir Deividą Stagniūną teisėjai įvertino 56,76 balo - tarp 29 duetų mūsiškiai buvo devinti. Pirmą vietą užėmė italai Anna Cappellini ir Luca Lanotte (69,58), kuriuos, kaip ir Lietuvos porą, treniruoja I.Špilbandas. Jie vos 0,04 balo aplenkė rusus Eleną Ilinykh ir Nikitą Katsalapovą (69,54). Ketvirtadienio vakarą dvidešimt ledo šokių duetų stos į kovą dėl medalių - laisvoji programa prasidės 19.30 val. Lietuvos laiku.

Trečiadienį, prieš ledo šokių varžybas, 37 moterys ant ledo atliko trumpąją programą. Tarp 24 laimingųjų pateko ir trenerio Dmitrijaus Kozlovo auklėtinė Lietuvos čempionė I.Janulevičiūtė. Ji surinko 44,24 balo ir, užėmusi 21 vietą, pelnė teisę dalyvauti finalo varžybose. Ten čiuožėjos atliks laisvąją programą. Inga bandys pakilti dar aukščiau, nes pernai rudenį jos pasiektas asmeninis rekordas - 45,74 balo - viršija trečiadienio rezultatą. Primename, jog eilėje į Sočio žiemos olimpines žaidynes I.Janulevičiūtė yra pirmoji kandidatė.

Moterų varžybose trumpąją programą geriausiai atliko Rusijos čiuožėja, 2013-ųjų Europos vicečempionė Adelina Sotnikova (70,73 balo). Antrąją vietą užėmė kita rusė – praėjusių metų pasaulio jaunimo vicečempionė 15-metė Julija Lipnickaja (69,97). Trečia liko Europos čempionės titulą ginanti italė Carolina Kostner (68,97). Į finalą pateko ir aštuntąją vietą užėmusi Estijos čiuožėja Jelena Glebova (54,68). Latvijos atstovė Ieva Gailė (37,83) tarp finalininkių nepateko - ji buvo 30-a.

Moterų laisvoji programa bus atliekama penktadienį. Varžybų pradžia – 19 val. Lietuvos laiku.