Vokiečių triumfą lėmė geležinė gynyba

2016 02 02 6:00
Už auksą Europos čempionate vokiečiai dėkojo savo vartininkui Andreasui Wolffui. AFP/Scanpix nuotrauka

Baigėsi Lenkijoje vykęs Europos rankinio čempionatas. Jame triumfavo Vokietijos rinktinė, o čempionus ant pjedestalo užkėlė puikus žaidimas ginantis.

Finalo rungtynėse Krokuvoje stebimi 15 tūkst. žiūrovų Vokietijos rankininkai 24:17 (10:6) palaužė Ispanijos komandą. Taigi po 12 metų pertraukos jie antrą kartą tapo Europos čempionais. Ispanams Europos pirmenybių finalai tarsi užkeikti – jie lemiamas rungtynes pralaimėjo jau ketvirtą kartą ir dar nėra triumfavę žemyno pirmenybėse.

Išskyrė vartininką

Islandų specialisto Daguro Sigurdssono treniruojami vokiečiai tvirtai pradėjo finalo rungtynes ir gynyboje supančiojo Ispanijos komandos lyderius. Vokietijos rinktinės vartininkas Andreasas Wolffas sužaidė vienas geriausių savo karjeros rungtynių. Per pusę pirmo kėlinio jis praleido tik 2 įvarčius, o jo komanda tuo metu jau buvo priekyje 7:2. Įpusėjus dvikovai, Vokietijos rankininkai pirmavo 10:6.

Antrame kėlinyje vokiečiai toliau turėjo apčiuopiamą pranašumą ir likus žaisti kelias minutes ispanai nuleido rankas. Galutinis rezultatas – 24:17.

Čempionams net 7 įvarčius pelnė Kai Hafneris. 4 kartus pasižymėjo Rune Dahmke, po 3 – Steffenas Fathas ir Tobiasas Reichmannas. Ispanų gretose išsiskyrė Raulis Entrerriosas (5 įv.) ir Victoras Tomasas (4 įv.).

Finale puikiai pasirodęs A. Wolffas buvo išrinktas geriausiu čempionato vartininku. Lenkijoje jis atremdavo 36 proc. varžovų metimų. Lemiamose čempionato rungtynėse su ispanais vokietis nutraukė net 16 varžovų atakų iš 33 (49 proc.).

„Tai buvo stulbinantis mūsų vartininko pasirodymas, todėl varžovai neturėjo jokių šansų“, – pažymėjo vokiečių rankininkas Carstenas Lichtleinas.

Pats A. Wolffas nesureikšmino savo puikaus žaidimo: „Visi žaidėme gerai. Buvome labai gerai pasirengę emociškai. Teigiamų emocijų pliūpsnis po kiekvieno sėkmingo žaidimo epizodo organizmui suteikia labai daug energijos.“

Į A. Wolffą lyg į olą ne kartą atsimušęs Ispanijos rinktinės lyderis Valero Rivera po rungtynių kritikavo savo ekipos pasirodymą: „Mūsų žaidimas buvo tragiškas. Ir gynyboje, ir puolime atrodėme siaubingai, darėme daug klaidų ir leidome varžovams surengti greitų išpuolių. Kai viskas nurims, privalėsime kelis kartus peržiūrėti rungtynių įrašą ir pasistengti, kad ateityje tokios rungtynės nepasikartotų.“

Bronza – kroatams

Europos čempionais tapę vokiečiai iškovojo tiesioginį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiados rankinio varžybas. Olimpinius kelialapius taip pat turi Brazilija, Prancūzija, Argentina, Kataras ir Egiptas. Likusios 6 olimpinio turnyro atrankos komandos paaiškės po atrankos turnyrų, kurie vyks balandį.

Bronzos medalius šiose pirmenybėse iškovojo Kroatijos rankininkai. Jie mažajame finale 31:24 (15:11) palaužė Norvegijos komandą, kuri stipriausių Europos rinktinių ketverte atsidūrė pirmą kartą.

49 minutę Kroatijos persvara buvo ištirpusi iki 1 įvarčio (22:21), ir tuomet raudonąją kortelę gavo vienas iš jų žaidėjų Jakovas Gojunas. Tačiau viskas pakrypo ne taip, kaip buvo galima spėti – kroatai net likę mažuma pradėjo dominuoti ir nutolo 28:21. Tai buvo lemiama atkarpa.

Kroatams tai yra trečioji bronza. Lygiai tokį pat rezultatą jie pasiekė 1994 ir 2012 metais. Sidabrą ši ekipa iškovojo 2008 ir 2012 metais.

Čempionato šeimininkai lenkai su šiomis varžybomis siejo dideles viltis, bet mūsų kaimynams viską sugadino vienos prastos rungtynės su kroatais (23:37). Po šio pralaimėjimo Lenkijos rinktinė prarado šansus kovoti dėl medalių. Galutinėje įskaitoje ji liko septinta.