Vytautas Janušaitis finišavo septintas

2012 05 24 8:56

Vengrijos mieste Debrecene vykstančiame Europos plaukimo čempionate 30-mečiui Vytautui Janušaičiui nepavyko tapti prizininku.

Trečiadienio vakarą vykusiame 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale Lietuvos atletas finišavo priešpaskutinis, septintas.

Nepapildė kolekcijos

Kovoje dėl medalių Vytautas gerokai atsiliko nuo lyderių, lietuvio laikas - 2:02,08. Europos čempiono titulą iškovojo ir pirmenybių rekordą pasiekė vengras Laszlo Csechas - 1:56,66. Sidabrą laimėjo britas Jamesas Goddardas (1:57,84), bronzą- austras Markusas Roganas (1:59,39).

Antradienį vykusiame šios rungties pusfinalyje V.Janušaitis distanciją įveikė per 2:00,75 ir kartu su vengru Davidu Verraszto pasidalijo 6-7 vietas. Kvalifikaciniame plaukime lietuvis nuotolį buvo nuplaukęs per 2:00,61. V.Janušaitis 2008 metais Europos čempionate Eindhovene (Olandijoje) iškovojo bronzos medalį. Be to, Senojo žemyno pirmenybėse trumpuoju taku jis net šešis kartus buvo iškovojęs sidabrą ir du sykius bronzą.

Toli nuo lyderių

Kitiems Lietuvos sportininkams Europos čempionate vakar prastai sekėsi. 200 m krūtine atrankos varžybose Marius Mikalauskas aplenkė vos vieną varžovą ir užėmė tik 35-ą vietą. Dar du plaukikai buvo diskvalifikuoti. Lietuvis distancijoje sugaišo 2:21,61. Iki pusfinalio barjero M.Mikalauskui trūko net 7,24 sekundės.

200 m rungtyje peteliške Edgaras Štura liko paskutinis - 30-as. Lietuvis distancijoje sugaišo 2:8,18 ir net 4,03 sek. atsiliko nuo artimiausio varžovo iš Estijos Pavelo Naroškino. Iki pusfinalio barjero E.Šturai trūko 7,95 sek.

Vyrų 50 m plaukimo nugara kvalifikacijoje visi trys lietuviai liko ketvirtajame dešimtuke. Geriausiai sekėsi Matui Andriekui, kuris sugaišo 26,51 sek. ir užėmė 32 vietą. Jam iki pusfinalio barjero pritrūko 0,57 sek. 37 vietą atrankoje užėmė Justinas Bilis (26,98 sek.), o Mindaugas Sadauskas (27,04 sek.) liko 39-as tarp 43 atletų.