Vytauto rekordai ir bronza

2009 11 12 0:00
Stokholme V.Janušaitis dalyvavo dviejuose kompleksinio plaukimo finaluose.

Lietuvos plaukikas Vytautas Janušaitis per Pasaulio taurės varžybas du kartus pagerino 100 m kompleksinio plaukimo šalies rekordus ir užėmė penktąją vietą, o šios rungties dvigubai ilgesnę distanciją vakar finale jis įveikė trečias.

Trečiajame Pasaulio taurės etape Švedijos sostinėje Stokholme trumpame baseine (25 m ilgio) V.Janušaitis per 200 m kompleksinio plaukimo klasifikacines varžybas nuotolį įveikė per 1:56,83 ir laimėjo savo atrankos plaukimą. Tarp 36 rungties dalyvių jis buvo septintas. O vakare per finalą Vytautas užėmė trečiąją vietą, pagerindamas sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą (1:54,34). Nugalėjo Darianas Townsendas iš Pietų Afrikos Respublikos (1:51,71).

100 m kompleksinio plaukimo finale antradienį V.Janušaitis buvo penktas (52,61 sek.) ir net 0,54 sek. pagerino vos pusdienį pačiam priklausiusį šalies rekordą. Pirmą kartą rekordą Vytautas pagerino per atranką - 53,15 sekundės. Finalą laimėjo Gerhardas Zandbergas (51,77 sek.) iš PAR, antras buvo rusas Sergejus Fesikovas (51,86), trečias - daugkartinis olimpinis ir pasaulio čempionas iš JAV Michaelas Phelpsas (52,14).

Vakar Paulius Viktoravičius, plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi, pasiekė savo geriausią asmeninį rezultatą - 22,15 sek. ir tarp 75 startavusiųjų liko 28-as.

Per dvi dienas Švedijoje plaukikai pagerino jau penkis planetos rekordus. Kinijos sportininkė Zhao Jing per atrankos varžybas 50 m nugara įveikė rekordiniu greičiu - per 26,08 sek. Auksą plaukdama 100 m peteliške iškovojo ir planetos rekordą pasiekė australė Felicity Galvez - 55,46 sekundės. Dar vieno planetos rekordo autoriumi tapo brazilas Kaio Almeida, laimėjęs 200 m peteliške rungtį - 1:49,11. Penktąjį rekordą pasiekė amerikietė Jessica Hardy, per atrankos varžybas 50 m krūtine įveikusi per 28,96 sek.