Ypatingas desertas - anglakalbių dvikova

2010 06 14 0:00
Taip Anglijos rinktinės lyderis W.Rooney savo teritorijoje stabdė amerikiečius.

Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) prasidėjusio pasaulio futbolo čempionato C grupės rungtynės tarp Anglijos ir JAV sukėlė didžiausią aistrų audrą - vėlų šeštadienio vakarą iki pat finalinio švilpuko buvo neaišku, kuri anglakalbė komanda nugalės. Pergalės džiaugsmo jos nepatyrė - 1:1.

Kaip ir tikėtasi, pirmoji čempionato diena (penktadienis) buvo kupina jaudulio, o jis trukdė komandoms atsiskleisti. Tad įdomumas prasidėjo šeštadienį.

Lygiųjų penktadienis.

Pirmenybės pradėtos A grupės rungtynėmis - penktadienio popietę susikovė šeimininkų (PAR) ir Meksikos rinktinės. Kaip jau rašėme, jos

baigėsi taikiai - 1:1 (0:0). Vėlai vakare vyko kitas A grupės susitikimas tarp pasaulio vicečempionės Prancūzijos ir Urugvajaus komandų. Šios rungtynės, kurias Keiptauno stadione "Green Point" stebėjo 64 tūkst. žiūrovų, irgi baigėsi lygiosiomis - 0:0. Jos niekuo nenustebino. Raymondo Domenescho vadovaujami planetos vicečempionai neblizgėjo, o jų varžovai išsiskyrė tuo, kad pirmieji per šias pirmenybes užsidirbo raudonąją kortelę - už antrą įspėjimą mačo arbitras japonas Yuichi Nishimura iš aikštės pašalino tik antrame kėlinyje pasirodžiusį Nicolasą Lodeiro (81 min.).

Kaip diena ir naktis

Šeštadienį Port Elizabetės stadione "Nelsono Mandelos įlanka" vyko pirmasis B grupės susitikimas. Per jį Pietų Korėjos rinktinė 2:0 (1:0) nugalėjo Graikijos ekipą. Rungtynes stebėjo 31 tūkst. žiūrovų. Kaip ir tikėtasi, Otto Rehhagelio treniruojami 2004-ųjų Europos čempionai graikai demonstravo gana primityvų futbolą. Tad nenuostabu, kad žaidimas vyko į vienus vartus. Nugalėtojams po įvartį pelnė Lee Jung-Soo (7 min.) ir Parkas Ji-Sungas (52 min.).

Kitos B grupės rungtynės šeštadienį vyko Johanesburgo stadione "Ellis Park". Čia 50,4 tūkst. žiūrovų stebėjo Argentinos ir Nigerijos dvikovą. Ji baigėsi 1978 ir 1986 metų pasaulio čempionų argentiniečių pergale 1:0 (1:0). Įvartį pelnė Gabrielis Heinze (6 min.).

Pirmosios ir antrosios B grupės rungtynės skyrėsi kaip diena ir naktis. Per Argentinos ir Nigerijos mačą nebuvo kada nuobodžiauti. Jau vien dėl to, kad susitiko temperamentingos ir ambicingos komandos. Tiesa, argentiniečiai beveik visą laiką kontroliavo žaidimą. Ypač aktyvus buvo Lionelis Messi. Jis ne tik pats draskė afrikiečių gynybą, bet ir komandos draugams sukūrė ne vieną progą pasižymėti.

Abiejų dideli tikslai

Legendinio Diego Maradonos vadovaujama Argentinos rinktinė šiame čempionate pasiryžusi iškovoti trečią titulą, o švedo Larso Lagerbacko treniruojamai Nigerijos ekipai iškelta užduotis patekti į stipriausiųjų ketvertuką. Nelabai tikėtina, kad taip bus, nes per šeštadienio rungtynes nigeriečiai aikštėje dažnai pristigdavo racionalių sprendimų. Tačiau noro ir energijos iš jų neatimsi. "Žengėme svarbų žingsnį, bet tam, kad pasiektume čempionato finalą, turime dar pagerinti žaidimą. Rungtynės vyko taip, kaip ir tikėjausi.Jei būtume išnaudoję visas galimybes, dabar visi kalbėtųapie fantastišką Argentinos pasirodymą. Jeigu sugebėsime irtoliau sėkmingai rinkti taškus, žaidėjų pasitikėjimas tik didės", -kalbėjo pergalę iškovojusios Argentinos rinktinės strategas D.Maradona. Nigerijos rinktinės treneris L.Lagerbackas po pralaimėjimo sakė: "Esu truputį nusivylęs rezultatu, tačiau didžiuojuosi savo žaidėjais, nes jie aikštėje dirbo išties neblogai. Deja, šiurkščiai suklydome, kai po kampinio palikome laisvą varžovų žaidėją savo baudos aikštelėje. Ir brangiai sumokėjome už klaidą. O galėjome baigti rungtynes lygiosiomis."

Nigerijos rinktinės puolėjas Obafemi Martinsas dėl nesėkmės nenusiminė: "Kitos rungtynės su Graikijos komanda bus labai svarbios, nes mums būtinai reikės iškovoti tris taškus. Vis dar turime šansų patekti į kitą etapą."

Neatsirevanšavo

Šeštadienio kulminacija tapo vėlai vakare vykusi pirmoji C grupės dvikova. Rustenburgo stadione "Royal Bafokeng", stebint per 40 tūkst. žiūrovų, susitiko istoriškai labai susijusių valstybių - Anglijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų - rinktinės. Greitos, įtemptos, nervingos ir nepaprastai įdomios rungtynės baigėsi lygiosiomis - 1:1 (1:1). Anglai, net nuo 1950-ųjų pasaulio čempionato laukę progos atsirevanšuoti tuomet 1:0 juos nugalėjusiems amerikiečiams, šeštadienį neišnaudojo istorinio šanso.

Užvakar Anglijos rinktinė nuo pat pradžių ėmė spausti amerikiečius po visą aikštę ir jau 4 minutę jos kapitonas Stevenas Gerrardas įmušė pirmąjį įvartį. Tai padaryti jam padėjo Wayne'o Rooney ir Emilio Heskey atlikta kombinacija, po kurios į amerikiečių baudos aikštelę įsiveržęs S.Gerrardas tiksliai smūgiavo kamuolį į Timo Howardo saugomus vartus. Amerikiečiai nesutriko. Tai juos dar labiau įkaitino. Perėmę iniciatyvą jie vis dažniau atsidurdavo varžovų zonoje. Anglų strategas Fabio Capello jau 30 minutę atliko pirmą keitimą: vietoj saugo Jameso Milnerio į aikštę išleido Shauną Wrightą-Philipsą. O po dešimties minučių italas ir visa jo kariauna patyrė šoką - Londono "Wets Ham United" vartų sargas Robertas Greenas patvirtino skeptikų prognozes, kad vartininkai yra silpniausia Anglijos rinktinės grandis. R.Greenas neišlaikė jau sugriebto kamuolio, kurį 40 minutę iš toli smūgiavo Clintas Dempsey, ir jis, išsprūdęs iš rankų, įriedėjo į anglų vartus... 1:1.

Vėliau amerikiečiai dar ne sykį galėjo būti nuskriausti įtūžusių Anglijos futbolininkų, bet juos gelbėjo vartininkas T.Howardas. Beje, prieš šį mačą ne kartą šnekėta, kad Anglijos rinktinė būtų ideali, jei jos vartuose stovėtų T.Howardas.

Savi nesmerkia

Pasibaigus mačui žurnalistų atakuojamas R.Greenas kalbėjo: "Likusį rungtynių laiką buvau susikaupęs ir jaučiau vartus. Nebijau negandų, esu prie jų pratęs. Tokios klaidos yra vartininko darbo dalis."

Anglijos rinktinės treneris F.Capello tikino esąs patenkintas komandos pasirodymu: "Vyrai nežaidė nuostabiai, tačiau pakankamai gerai. Sukūrėme nemažai progų, kad įmuštume dar vieną įvartį, bet sėkmė nuo mūsų nusisukdavo. Taip nutiko ir tada, kai varžovai išlygino rezultatą." O apie R.Greeno praleistą įvartį treneris sakė: "Tai juk futbolas, panašių situacijų nutinka daug kam. R.Greenas po pertraukos žaidė tikrai solidžiai, tad neketinu jo kaltinti dėl praleisto įvarčio. Trūko sėkmės." R.Greeną gynė ir rinktinės kapitonas S.Gerrardas.

Istorinė slovėnų pergalė

Vakar žaistos antrosios C grupės rungtynės. Per jas pirmą pergalę pasaulio futbolo čempionatų istorijoje pavyko iškovoti Slovėnijos rinktinei. Ji sekmadienį Polokvano stadione "Peter Mokaba" 1:0 (0:0) nugalėjo po 24 metų pertraukos čempionato finaliniame etape dalyvaujančią Alžyro komandą. Gana kuriozišką pergalingą įvartį, suklydus varžovų vartininkui, įmušė slovėnas Robertas Korenas (79 min.). Pralaimėjusieji baigė mačą ne visos sudėties - 73 minutę po antro įspėjimo iš aikštės buvo pašalintas Abdelkaderas Ghezzalas.

D grupės pirmąsias rungtynes sekmadienį laimėjo Ganos rinktinė. Ji Pretorijos stadione "Loftus Versfeld" 1:0 (0:0) nugalėjo serbus. Pergalingą įvartį 85 minutę pelnė puolėjas Asamoahas Gyanas. Vakar vėlai vakare per antrą šios grupės dvikovą susitiko Vokietijos ir Austrijos rinktinės.

Šiandien numatytos trejos rungtynės: 14.30 val. Olandija - Danija, 17 val. Japonija - Kamerūnas (abi - E grupė); 21.30 val. Italija - Paragvajus (F grupė).

STATISTIKA

A grupė

PAR - Meksika 1:1 (0:0). 90 tūkst. žiūrovų. Įvarčiai - Siphiwe Tshabalala 55 min.; Rafaelis Marquezas 79 min.

Urugvajus - Prancūzija 0:0. 64 tūkst. žiūrovų. Raudonoji kortelė: Nicolas Lodeiro (81 min. - Urugvajus). Įspėjimai: Mauricio Victorino (59 min.), Nicolas Lodeiro (65 ir 81 min.), Diego Lugano (90 min., visi - Urugvajus); Patrice'as Evra (12 min.), Franckas Ribery (19 min.), Jeremy Toulalanas (68 min., visi - Prancūzija).

A grupės lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Meksika 1 0 1 0 1-1 1

2. PAR 1 0 1 0 1-1 1

3. Prancūzija 1 0 1 0 0-0 1

4. Urugvajus 1 0 1 0 0-0 1

B grupė

Pietų Korėja - Graikija 2:0 (1:0). 31 tūkst. žiūrovų. Įvarčiai - Lee Jung-Soo (7 min.), Parkas Ji-Sung (52 min.). Įspėjimas: Vasilios Torosidis (56 min. - Graikija).

Argentina - Nigerija 1:0 (1:0). 50 tūkst. žiūrovų. Įvartis - Gabrielis Heinze (6 min.). Įspėjimai: Jonas Gutierrezas (41 min. - Argentina); Lukmanas Haruna (77 min. - Nigerija).

1. Pietų Korėja 1 0 0 2:0 3

2. Argentina 1 0 0 1:0 3

3. Nigerija 0 0 1 0:1 0

4. Graikija 0 0 1 0:2 0

C grupė

Anglija - JAV 1:1 (1:1). 40 tūkst. žiūrovų. Įvarčiai - Stevenas Gerrardas (4 min.); Clintas Dempsey (40 min.). Įspėjimai: Jamesas Milneris (27 min.), Jamie Carragheris (60 min.), Stevenas Gerrardas (61 min., visi - Anglija); Jay DeMeritas (48 min.), Robbie Findley (74 min., abu - JAV).

Alžyras - Slovėnija 0:1 (0:0). 30 tūkst. žiūrovų. Įvartis - Robertas Korenas (79 min.). Raudonoji kortelė - Abdelkaderas Ghezzalas (Alžyras; 73 min.). Įspėjimai - Abdelkaderas Ghezzalas (59 ir 73 min.), Hassanas Yebda (90 min., abu - Alžyras); Aleksandras Radosavljevičius (35 min.), Andrejus Komačas (90 min., abu - Slovėnija).

1. Slovėnija 1 1 0 0 1:0 3

2. Anglija 1 0 1 0 1:1 1

3. JAV 1 0 1 0 1:1 1

4. Alžyras 1 0 0 1 0:1 0

D grupė

Serbija - Gana 0:1 (0:0). 38 tūkst. žiūrovų. Asamoah Gyanas (85 min.). Raudonoji kortelė - Aleksandras Lukovičius (74 min.). Įspėjimai: Nikola Žigičius (19 min.), A.Lukovičius (54 min.), Zdravko Kuzmanovičius (83 min., visi - Serbija); Isaacas Vorsahas (26 min.), Prince'as Tagoe (89 min., abu - Gana).