Ž.Savicko rekordai tampa kasdienybe

2009 10 03 0:00
Rąstų vertimo ir kėlimo rungtyje Ž.Savickas - absoliutus lyderis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vienas tituluočiausių planetos galiūnų 34 metų Žydrūnas Savickas Maltoje vykstančio pasaulio galiūnų čempionato finalą pradėjo planetos rekordu.

Pirmą - rąstų vertimo (Fingal's Fingers) - rungtį lietuvis įveikė per 28,69 sek. ir net trimis sekundėmis pagerino ankstesnį pasaulio rekordą.

Antras finišavo 3,39 sek. nuo Ž.Savicko atsilikęs amerikietis Dave'as Ostlundas, trečias šioje rungtyje buvo dar vienas JAV atletas Brianas Shaw - 32,37 sekundės. Tik dviem atletams nepavyko įveikti visos rąstų vertimo distancijos.

Antrą rungtį - lagaminų nešimą - laimėjo lenkas Mariuszas Pudzianowskis (25,05 sek.), jis net 6,58 sek. aplenkė amerikietį Dereką Poundstone'ą (31,63 sek.) ir 8,49 sek. - trečiojoje pozicijoje likusį britą Laurence'ą Shahlaei'ų. Deja, Ž.Savicko tarp šios rungties prizininkų nebuvo. Sunkiai pakeliamų lagaminų iki finišo nepajėgė atnešti tik vienas galiūnas.

Trečioje rungtyje finalininkams teko net 25 metrus traukti per 42 tonas sveriantį 180 vietų lėktuvą. Greičiausiai su šia užduotimi susidorojo britas Terry's Hollandsas (38,19 sek.), kuriam Ž.Savickas pralaimėjo vos 2,05 sek. ir liko antras. Trečiąją vietą šioje rungtyje užėmė amerikietis Travisas Ortmayeris (40,53 sek.). Įdomu, jog antrąją ir šeštąją vietas užėmusius atletus šioje rungtyje skyrė vos sekundė.

Be minėtų atletų, finale dar varžosi kanadietis Louisas Philippe'as Jeanas ir amerikietis Philas Pfisteris.

Po pirmosios varžybų dienos lyderiu bendrojoje įskaitoje tapo Ž.Savickas, lenkiantis lenką Mariuszą Pudzianowskį ir amerikietį Dereką Poundstone'ą.

Iš viso finalinėse varžybose dešimt kvalifikacinį barjerą įveikusių galiūnų per tris dienas išmėgins jėgas septyniose rungtyse.