Žaidynėse pavyzdį saviškiams rodė plaukikai

2014 08 19 6:00
Rūta Meilutytė pirmoji įmetė medalį į Lietuvos delegacijos taupyklę. Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotraukos

Jau antrą II pasaulio jaunimo vasaros olimpinių žaidynių Kinijos mieste Nandzinge dieną du medalius Lietuvai iškovojo plaukikai Rūta Meilutytė ir Povilas Strazdas.

Pirmadienį septyniolikmetė R. Meilutytė auksą pelnė plaukdama 50 m krūtine. Finale olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė sugaišo 30,14 sekundės. Sidabrą iškovojusi vokietė Julia Willers nuo lietuvės atsiliko 1,64 sek., trečiąją vietą užėmusi vengrė Anna Sztankovics – 1,70 sekundės.

Šiandien 100 m laisvuoju stiliumi rungties finale R. Meilutytė kovos dėl savo antro žaidynių medalio. Pusfinalyje lietuvė šį nuotolį nuplaukė per 55,46 sek. ir tarp šešiolikos dalyvių buvo ketvirta.

Nandzinge R. Meilutytė dar kovos 100 m plaukimo krūtine varžybose. Ji turėjo plaukti ir 200 m kompleksiniu stiliumi bei mišrioje estafetėje, tačiau kaip pranešė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, sportininkei suskaudo petys, todėl taupydama jėgas kitoms rungtims ji atsisakė šių plaukimų.

Povilas Strazdas džiaugiasi sidabro medaliu.

Antrą medalį Lietuvos delegacijai pirmadienį iškovojo P. Strazdas. Būsimasis teisininkas (šiemet jis įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti teisės – red.) 200 m kompleksinio plaukimo finale sugaišo 2:2,32 ir, 1,24 sekundės. Jis pralaimėjo čempionu tapusiam vengrui Benjaminui Gratzui ir iškovojo sidabrą. Bronzos medalis atiteko kitam Vengrijos atletui Norbertui Szabo, jis nuotolį įveikė per 2:2,47.

Į 100 m plaukimo rungties krūtine finalą nepavyko prasibrauti Pauliui Grigaliūnui. Pusfinalyje sugaišęs 1:3,39, bendrojoje įskaitoje liko tryliktas.

Irklavimo varžybose į pusfinalį pateko Sonata Petrikaitė, įtikinamai įveikusi 1000 m ir artimiausią varžovę aplenkusi net 4,42 sekundės. Irkluotojas Andrius Lapatiukas antruoju bandymu taip pat iškovojo kelialapį į pusfinalį. Pirmadienį vykusiuose vienviečių valčių paguodos plaukimuose lietuvis 1000 m nuotolyje trečiajame plaukime aplenkė tris varžovus bei užėmė antrąją vietą.

Pirmoji iš Lietuvos dviratininkių varžybas pradėjo Ema Manikaitė. Ji sėkmingai įveikė kalnų dviračių kroso atkrintamųjų varžybų atranką ir aštuntfinalį, tačiau antrajame ketvirtfinalio važiavime Ema tarp keturių dalyvių finišavo tik trečia ir baigė pasirodymą. E. Manikaitė užėmė 11 vietą ir jungtinėse komandų varžybose iškovojo 8 įskaitinius taškus. Tačiau kitai dviratininkei Ernestai Strainytei, startavusiai asmeninėse 3 km lenktynėse plente laikui, įskaitinių taškų nepavyko iškovoti – ji užėmė 18 vietą.

Pergalingai merginų teniso turnyro dvejetų varžybas pradėjo Akvilės Paražinskaitės ir Jelenos Ostapenko iš Latvijos duetas. Pirmajame rate lietuvė su latve 6:3, 6:7, 10:8 įveikė serbės Ivanos Jorovič ir šveicarės Jil Teichmann porą. Vienetų varžybų pirmajame rate A. Paražinskaitė 2:6, 6:1, 6:1 įveikė Marią Fernandą Herazo Gonzalez iš Kolumbijos.

Sėkmingai krepšinio 3x3 turnyrą pradėjo Lietuvos rinktinė, kurią sudaro Kristupas Žemaitis, Jonas Lekšas, Justas Vazalis ir Martynas Sajus. A grupėje lietuviai 17:14 įveikė Puerto Riko bendraamžius.

Jaunieji paplūdimio tinklininkai Matas Navickas ir Edvinas Vaškelis B grupėje 0:2 (17:21, 18:21) pralaimėjo vokiečiams bei 0:2 (19:21, 18:21) turėjo pripažinti Naujosios Zelandijos sportininkų pranašumą.

Įspūdingas atidarymas

* Lietui lyjant ir saliutams griaudint II jaunimo vasaros olimpinės žaidynės Nandzinge iškilmingai atidarytos šeštadienį. Per ceremoniją buvo daug meninių vaizdų, demonstruojančių Mingų dinastijos, Šilko kelio, porceliano sukūrimo istorijas, Nandzingo kultūrą ir senajame mieste spinduliuojančią jaunatvišką energiją.

* Jauniausiam meninės programos dalyviui buvo ketveri, o vyriausiam – per 80 metų. Pasirodė daug moksleivių ir studentų kolektyvų, nuostabūs akrobatai.

* Žaidynių atidaryme dalyvavo Kinijos Liaudies Respublikos prezidentas Xi Jinpingas, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

* Žaidynių ugnį įžiebė Nandzinge gyvenanti olimpinė čempionė šuolininkė į vandenį Chen Ruolin: ji uždegė saliutus, o nuo jų efektingai suliepsnojo ir olimpinis aukuras.

* Sportininkų parado nebuvo. Šalims atstovavo tik po vieną vėliavnešį. Lietuvos vėliavą nešė 800 m bėgikas, praėjusių metų Europos jaunimo olimpinio festivalio čempionas Benediktas Mickus.