"Žalgirio" rankininkėms čempionės neįkando

2013 04 09 6:00
Rezultatyviausia reguliariojo čempionato žaidėja tapo D.Šatkauskaitė, pelniusi 295 įvarčius. / Erlendo Bartulio (LŽ) nuotrauka

Baigėsi Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) reguliarusis sezonas ir paaiškėjo ketvirtfinalio poros.

Šį savaitgalį serijoje iki dviejų pergalių šalies vicečempionė Kauno ekipa "ACME-Žalgiris" žais su Utenos KKSC, "Eastcon AG-Vilniaus kolegija" - su "Vilniaus bakalėja-Tauru", titulą ginantis Kauno rajono klubas "HC Garliava SM-CASCADA" - su Kauno "RC Širšėmis-Gaja", o Vilniaus "LEU Šviesa-Eglė" - su Panevėžio KKSC.

Paskutinę LMRL reguliariojo čempionato dieną sprendėsi, kas užims antrąją ir trečiąją vietas. Tai turėjo nulemti dvikova Garliavoje, kur šalies čempionė vietos "HC Garliava SM-CASCADA" stojo prieš lyderes "ACME-Žalgiris" rankininkes. Šį sezoną abu klubai tarpusavyje žaidė septynis sykius ir visas rungtynes laimėjo žalgirietės.

Šį kartą garliavietės turėjo puikią galimybę nors dalelyte atsirevanšuoti už ankstesnes skriaudas, tačiau lyderės ir aštuntą kartą nukovė varžoves - 30:27 (16:15). Šeimininkių gretose vėl nesulaikoma buvo čempionato snaiperė Diana Šatkauskaitė, ji pelnė 13 įvarčių. Iš žalgiriečių sėkmingiausiai vartus atakavo Gabija Vidūnaitė (11 įv.).

Klubas "ACME-Žalgiris" reguliarųjį sezoną baigė iš 28 rungtynių laimėdamas 27. Artimiausias varžoves - komandas "Eastcon AG-Vilniaus kolegija" ir "HC Garliava SM-CASCADA" - jis lenkia net 12 taškų.

Garliaviškes dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso aplenkė pergalę paskutiniame ture iškovojusi ir į antrąją vietą pakilusi "Eastcon AG-Vilniaus kolegija", ši komanda išvykoje 41:21 (19:12) įveikė Utenos KKSC žaidėjas.

Rezultatyviausia reguliariojo čempionato žaidėja tapo D.Šatkauskaitė, ji pelnė 295 įvarčius. Antra - Panevėžio KKSC atstovė Gintarė Butkevičiūtė (265 įv.), trečia - "Vilniaus bakalėjos-Tauro" rankininkė Inesa Verbovik (256).

Nedrausmingiausiai reguliariajame sezone rungtyniavo Utenos ekipoje pirmenybes pradėjusi, dabar "ACME-Žalgirio" garbę ginanti Greta Mameniškytė - iš viso ji užsidirbo net 54 baudos minutes. Po 52 baudos minutes surinko Neringa Palionytė ("ACME Žalgiris") ir Lina Trinskienė (Utenos KKSC). Tarp trenerių pagal šį rodiklį pirmauja klubo "Eastcon AG-Vilniaus kolegija" strategas Andrejus Perovas, jo sąskaitoje 4 baudų minutės ir 8 perspėjimai.