„Žalgiris“ įtikinamai nugalėjo „lietuviškąjį“ „Lokomotiv“

2013 01 06 16:49
Kauno "Žalgiris" pirmauja VTB Vieningosios lygos A grupėje. /Romo Jurgaičio nuotr.

Du kėlinius kaip iš natų žaidęs Kauno „Žalgiris“ susikrovė pakankamą persvarą, kad jos užtektų visoms rungtynėms. VTB Vieningosios lygos mače Joano Plazos auklėtiniai 89:81 (27:19, 32:15, 14:29, 16:18) nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ ir išliko A grupės viršūnėje.

„Žalgiris“ per pirmus du ketvirčius pelnė net 59 taškus, dominavo greitame puolime ir visiškai surakino varžovų puolimą. Rusai iki ilgosios pertraukos suklydo net 14 kartų ir įpusėjus dvikovai atsiliko 25 taškų skirtumu.

Nors antroje dvikovos dalyje „Lokomotiv“ sumažino atsilikimą, jiems nebuvo pavykę priartėti labiau nei iki 7 taškų.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Marko Popovičius 15, Paulius Jankūnas 14 (8 atk. kam., 2/2 trit.), Tremmellas Dardenas 10 (6/6 baudų), Rimantas Kaukėnas 8.

„Lokomotiv“: Derrickas Brownas 20 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Nickas Calathesas 17. perd.), Aleksandras Maričius 13 (7 atk. kam.), Jamesas Baronas 11, Mantas Kalnietis 10, Simas Jasaitis 7. (9 rez

Pirmąją tarpusavio akistatą Krasnodare 78:70 laimėjo žalgiriečiai. Labiausiai prie pergalės prisidėjo 14 taškų pelnęs Rimantas Kaukėnas.

Jevgenijus Pašutinas („Lokomotiv“ ekipos vyr. treneris): „Žalgiris“ pelnytai laimėjo rungtynes. Tokio mačo ir tikėjausi, nes komanda 12 dienų nežaidė nė vieno mačo. Klaidos ir „Žalgirio“ puolimas buvo esminiai pralaimėjimo faktoriai. Dabar svarbiausiai sugrįžti į tą normalų rungtynių ritmą.“

Kšištofas Lavrinovičius („Žalgirio“ ekipos puolėjas): „Pirma rungtynių pusė buvo ideali, bet antra - tragiška. Neturėtume taip žaisti. Krepšinis susideda iš smulkmenų. Jeigu kažkur nepadarai visko iki galo, tai taip ir gaunasi. Džiaugiuosi, kad laimėjome ir išsaugojme pirmą vietą grupėje. „Lokomotiv“ yra gera komanda su geru treneriu.“

Joanas Plaza („Žalgirio“ ekipos vyr. treneris): „Per pirmas rungtynių 20 minučių turbūt žaidėme geriausią krepšinį šį sezoną. Kitos 20 minučių buvo labai prastos. Negali būti jokių pasiteisinimų tokiam žaidimui, bet reikia neužmiršti, kad varžovai paskutinį kartą rungtyniavo gruodžio 17 d. ir nuo tada ruošėsi šiam mačui. Per rungtynių pertrauką žaidėjams sakiau, kad „Lokomotiv“ neturi ko prarasti ir todėl bandys žaisti greitai bei agresyviai. Po pertraukos varžovai taip ir žaidė.

Kaip daug kartų esu minėjęs - gali rungtynes laimėti, gali pralaimėti, bet svarbiausiai yra nusiteikimas. Noriu pagirti Adą Juškevičių, kuris grįžo į aikštelę ir pakankamai gerai susitvarkė. Manau, kad laimėjome pelnytai.

Marko Popovičius šiandien galės jau eiti į šokius. Jis truputi gavo smūgį į veidą, bet dabar jau viskas gerai. Sunku lyginti kaip Mantas Kalnietis žaidė „Žalgirio“ komandoje ir kaip žaidžia „Lokomotiv“. Jo vaidmuo yra skirtingas. Man patinka tokio stiliaus žaidėjai, kaip jis. Linkiu jam sėkmės ateityje.