Žemyn bloškė netaiklūs šūviai

2009 03 04 0:00
D.Rasimovičiūtės šūviai vakar dažnai nepasiekdavo tikslo.

Atvirajame Europos biatlono čempionate Rusijos mieste Ufoje vakar penkiolika varžovių į priekį praleidusi Diana Rasimovičiūtė liko nusivylusi savo startu.

Lietuvos biatlonininkė moterų 15 km asmeninėse lenktynėse tarp 28 dalyvių finišavo beveik per vidurį - liko 16 pozicijoje.

D.Rasimovičiūtei koją pakišo nesėkmės šaudykloje - ji nepataikė net į 7 taikinius iš 20, tačiau trasą įveikė per 53 minutes 13,6 sekundžių ir sugebėjo aplenkti dvylika varžovių.

Aukso medalį iškovojusiai vokietei Julianei Doll (46:22,1), kuri pro šalį šovė 3 kartus, 25 metų lietuvė finiše pralaimėjo 6 minutes 51,5 sekundės. Sidabro medalis atiteko kitai Vokietijos biatlonininkei Annei Preussler (47:14,5 minutės; 2 netaiklūs šūviai), o bronza tenkinosi rusė Liubov Petrova (47:16,1; 2).

"Savo pasirodymą vertinu tik neigiamai. Labai prastai šaudžiau, nesisekė šliuožti taip, kaip norėjau. Trasoje jaučiau, kad esu pavargusi", - po finišo LŽ lenktynes nusivylusi komentavo D.Rasimovičiūtė.

Į Ufą ji atvyko tiesiai iš pasaulio biatlono čempionato, kuris vasarį buvo surengtas Pietų Korėjoje.

Europos pirmenybėse D.Rasimovičiūtė šeštadienį moterų sprinto 7,5 km rungtyje taip pat užėmė šešioliktąją vietą (tarp 30 dalyvių). Geriau lietuvei sekėsi sekmadienį - 10 km persekiojimo lenktynėse ji finišo liniją kirto aštunta, aplenkė 21 varžovę.

"Be abejo, aštuntoji vieta sekmadienį mane tenkino. Apmaudu, kad nepasisekė sprinto rungtyje, nes joje tikėjausi aukštesnės vietos. Tačiau sprintas yra tiesiog loterija - ten visada reikia sėkmės", - pasirodymą Europos čempionate apibendrino biatlonininkė.

Merginų grupėje 12,5 km asmeninėse lenktynėse vakar visos trys Lietuvos atstovės pasirodė kukliai. Aliona Sosunova buvo 24-ta (53:31,2; 6 netaiklūs šūviai), Anastasija Baranovskaja - 26-ta (54:26,1; 5), o Lina Kreivėnaitė tarp 35 finišavusių sportininkių tenkinosi 30 pozicija (55:05,0; 8).

Vaikinų 15 km asmeninėse lenktynėse antradienį 26 vietą užėmė ir 18 oponentų aplenkė devyniolikmetis Mindaugas Kavoliūnas. Šaudykloje jis suklydo 6 kartus, distanciją nušliuožė per 48:49,3 ir 8:36,0 pralaimėjo nugalėtojui norvegui Tarjei Boe. Vyrų 20 km asmeninėse lenktynėse Karolis Zlatkauskas aplenkė vos du varžovus ir finišavo tik 49-tas. Į taikinį jis nepataikė net 8 kartus ir trasoje sugaišo 1.14:04,9. Europos čempionu šioje rungtyje tapęs rusas Viktoras Vasiljevas šaudė be klaidų ir lietuvį aplenkė net 19:44,8.