"Zenit" klubo triumfas

2007 11 13 0:00

Rusijos futbolo čempiono titulą pirmą kartą iškovojo Sankt Peterburgo "Zenit", kurį į pergalę atvedė "Napoleono" pravardę turintis garsus Olandijos treneris Dickas Advocaatas.

Pirmąją vietą Sankt Peterburgo klubas užsitikrino paskutiniame ture išvykoje 1:0 įveikęs Ramenskojės "Saturn". 1984 metais "Zenit" buvo iškovojęs SSRS pirmenybių auksą.

Dviem taškais nuo čempiono atsilikęs Maskvos "Spartak", kurio gretose Igno Deduros per paskutinius tris turus nebuvo dėl diskvalifikacijos, užėmė antrąją vietą. Pernykštis čempionas Maskvos CSKA kovą dėl trečiosios vietos laimėjo prieš komandą "Moskva". CSKA futbolininkas Deividas Šemberas sezono pabaigą turėjo praleisti dėl traumos.

Iš "Premjer" lygos iškrito "Rostov" ir Krasnodaro "Kuban" ekipos. Puolėją Robertą Poškų vasarą "Zenit" paskolino ekipai "Rostov", bet dėl traumos lietuvis žaidė nedaug. Lietuvos rinktinės saugas Mindaugas Kalonas sezono viduryje į "Kuban" perėjo iš Liepojos "Metalurgs", tačiau į Rusijos klubo sudėtį nepatekdavo.

"Rostov" ir "Kuban" Rusijos elitinėje futbolo lygoje kitą sezoną pakeis Jaroslavlio "Šinnik" bei Grozno "Terek".

16. Rostov 30 2 12 16 18:44 18

Rezultatyviausi žaidėjai: Pavliučenka (Maskvos "Spartak"), Adamovas ("Moskva") - po 14 įvarčių, Jo, Love'as (abu iš CSKA) - po 13.