Žlugusios viltys

2013 04 04 8:08
T.Eitutis vakar lietuviams pelnė daugiausiai įvarčių./Romo Jurgaičio nuotrauka

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės galimybės patekti į 2014-ųjų Europos čempionatą beveik žlugo. 1998 metais žemyno pirmenybėse paskutinį kartą žaidusiems lietuviams šias viltis teks atidėti kitam kartui.

Vakar Europos pirmenybių atrankos varžybų III grupės rungtynėse Lietuvos ekipa Ankaroje 26:27 (11:12) pralaimėjo vienai silpniausių žemyno rinktinių Turkijai ir po trijų turų liko be taškų. Turkams tai buvo pirmoji pergalė.

Dėl rankos traumos mūsiškiams šiuo metu negali padėti vartininkas Arūnas Vaškevičius. Patikimo vartų sargo vakar trūko labiausiai. Pakaitomis žaidusiems Viliui Rašimui ir Ryčiui Cipkui sunkiai sekėsi atremti turkų rankininkų metimus. Tuo metu varžovų vartininkas Coskunas Goktepe rungtyniavo įspūdingai ir ne kartą gelbėjo savo komandą.

Rungtynes vangiai pradėję trenerio Gintaro Savukyno auklėtiniai leido varžovams išsiveržti į priekį. 18 min. Turkijos rinktinė pavojingai nutolo 10:6. Bet iki pertraukos svečiai priartėjo iki minimumo - 12:11. Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė buvo persvėrusi rezultatą. O kai kėlinio viduryje įgijo dviejų įvarčių pranašumą (17:15), atrodė, jog gali įvykti lūžis. Tačiau turkai pelnė tris įvarčius iš eilės ir vėl susigrąžino iniciatyvą. Susitikimo pabaigoje varžovai grubiomis pražangomis stabdė mūsiškių atakas ir taip išsaugojo trapią persvarą.

Lietuvos komandai 7 įvarčius pelnė Tomas Eitutis, 4 - Aidenas Malašinskas, po 3 - Augustas Strazdas, Robertas Švedas ir Valdas Drabavičius, 2 - Mindaugas Andriuška, 1 - Skirmantas Plėta. Turkijos rinktinės lyderiais buvo Ramazanas Done (11 įv.) ir Tolga Ozbaharas (5 įv.).

Sekmadienį abi rinktinės Vilniuje susitiks dar kartą. Per kitas rungtynes vakar vakare Stavangeryje susitiko III grupės lyderės Norvegijos ir Prancūzijos rinktinės, turėjusios po 4 taškus. Į kitų metų pirmenybes Danijoje pateks dvi geriausios grupės komandos.