TRASA

Aiškėja Dakaro ralio lyderiai

2011 01 05 0:00
Dakaro ralio dalyviams per trylika dienų teks įveikti beveik 10 tūkst. kilometrų žvyru, smėliu bei vandeniu.

Vos nutilus Naujųjų metų fejerverkams Argentinoje sausio 1 dieną startavo Dakaro ralis - ilgiausias ir sudėtingiausias pasaulyje ralio maratonas.

Šįmet lietuviai sportininkai jame nedalyvauja, bet žinomų ralio lenktynininkų ten netrūksta.

Pirmasis 33 kartą rengiamo Dakaro ralio greičio ruožas įvyko sekmadienį. 222 km ilgio etapą automobilių įskaitoje laimėjo Carlosas Sainzas su "Volkswagen" automobiliu, trasą įveikęs per 2 val. 18 min. 32 sek. ir 1 min. 31 sek. aplenkęs antrojoje vietoje likusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį su BMW. Trečias finišavo Kataro sportininkas Nasseras Al-Attiyah su "Volkswagen". Už jų išsirikiavo taip pat nedideliu skirtumu atsilikę komandos draugai Markas Milleris ir Ginielis de Villiers su "Volkswagen".

Motociklų įskaitoje nugalėjo Cyrilis Despres, važiuojantis KTM motociklu. Iš tiesų, antrojoje vietoje likęs portugalas Rubenas Faria su KTM buvo puse minutės aplenkęs nugalėtojo titulą ginantį prancūzą, bet R.Faria buvo skirta 1 min. baudos ir jis smuktelėjo į antrą poziciją. Trečias liko ispanas Marcas Coma iš KTM, ketvirtąją ir penktąją vietas atitinkamai užėmė Juanas Pedrero Garcia ir Paulo Goncalvesas su "Aprilia".

Sunkvežimių įskaitoje į priekį išsiveržė daugelį metų Dakaro ralyje pergales skinantis Vladimiras Čaginas su "Kamaz". Tai buvo net 57 jo pergalė greičio ruože, o Dakaro ralio varžybose rusas yra triumfavęs net šešis kartus. Šįkart jis 4 min. 41 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusį čeką Alešą Lopraisą su "Tatra", trečias finišavo ne mažiau žymus Dakaro dalyvis rusas Firdausas Kabirovas su "Kamaz". Už jų liko Eduardas Nikolajevas ir Andre de Azevedo su "Tatra".

Vienas stipriausių sunkvežimių klasės dalyvių olandas Gerardas De Rooy'us buvo priverstas pasitraukti iš varžybų, kai šuolio metu susižeidė nugarą.

Pirmadienį vykusiame antrajame greičio ruože pirmosios dienos lyderiai dar labiau sustiprino savo pozicijas.

Automobilių įskaitoje vėl nugalėjo čempiono titulą ginantis 48-erių ispanas C.Sainzas, o motociklų įskaitoje nepavejamas buvo taip pat nugalėtojo titulą ginantis C.Despres.

Antrasis varžybų etapas iš sportininkų pareikalavo daugiau jėgų - jiems teko įveikti 740 km atstumą iš Kordobos iki Tukumano, iš jų 324 km buvo greičio ruožas (motociklams - 300 km).

C.Sainzas šį atstumą įveikė per 3 val. 11 min. 28 sek. ir daugiau kaip minute aplenkė antrojoje vietoje likusį komandos draugą N.Al-Attiyahą iš Kataro. Trečiąją vietą užėmė S.Peterhanselis, ketvirtoje vietoje liko G.de Villiers, penktojoje - Orlando Terranova su BMW.

Po finišo C.Sainzas tikino, kad jo pranašumas galėjo būti dar didesnis, jei ne problemos su valytuvais.

36-erių motociklininkas C.Despres 300 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 19 min. 11 sekundžių. Jis beveik dviem minutėmis aplenkė antrojoje vietoje likusį ispaną M.Comą ir beveik 4 minutėmis - trečiąją vietą užėmusį tėvynainį Davidą Casteau su "Sherco". Ketvirtąją vietą užėmė Francisco Lopezas su "Aprilia", o penktas liko R.Faria.

Priešingai nei kitose įskaitose, sunkvežimių klasėje lyderis pasikeitė. Juo tapo F.Kabirovas, greičio ruožą įveikęs per 3 val. 50 min. 46 sekundes. Jis 1 min. 20 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusį A.Lopraisą. Trečias finišavo vokietis Franzas Echteris su "Man", lyderiui pralaimėjęs 5 min. 9 sekundėmis. Ketvirtas liko A.de Azevedo, o V.Čaginas užėmė tik penktąją vietą.

Antradienį sportininkai įveikė trečiąjį etapą - 752 km atstumą iš Tutukamo į kitą Argentinos miestą Chuchujų.