TRASA

Baigėsi ralio sezonas

2012 10 24 6:10
Algimanto Brazaičio nuotrauka/Ralį "Kauno ruduo 2012" laimėjo R.Čapkauskas, bet kiti dalyviai neleido jam toli atsiplėšti.

Sekmadienį Kaune finišavo tradicinis jau 39 kartą rengtas ralis "Kauno ruduo 2012", skirtas nusipelniusiems sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti.

Tai paskutinis automobilių ralio akordas, savotiškos sezono palydėtuvės, kurios kartu buvo ir Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) rengiamų pirmenybių "LAS taurė 2012" paskutinio, penktojo, etapo varžybos.

Iš 44 ralyje startavusių ekipažų greičiausiai 150 kilometrų distanciją ir 14 greičio ruožų įveikė daugkartinis šalies automobilių žiedinių lenktynių bei ralio čempionas Ramūnas Čapkauskas. Jam tramdyti galingą "Mitsubishi Lancer" šįkart padėjo Saulius Dargys.

Nugalėtojams įteiktas vienas pagrindinių šio ralio trofėjų - Kastyčio Girdausko atminimo taurė.

Absoliučiai greičiausias ekipažas šventė pergalę ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) sportininkų įskaitoje, artimiausią savo varžovą Dovilio Čiutelės ir Alekso Dainio ekipažą su VAZ 2015 automobiliu pranokęs net 2 min. 7 sekundes.

Trečiąją vietą LASF sportininkų įskaitoje iškovojo Modestas Jakas su Vytautu Ožiūnu ("Opel Astra"). Jie nuo nugalėtojų atsiliko 3 min. 48,6 sekundės.

Neatsilieka nuo profesionalų

LAS taurės paskutinio, penktojo, etapo varžybas su "Subaru Impreza" užtikrintai laimėjo Vytis Paulikonis su Audroniumi Gulbinu. Šis ekipažas ralio bendrojoje įskaitoje džiaugėsi aukšta antrąja vieta. Jie absoliučiai greičiausiam šio ralio lenktynininkui R.Čapkauskui pralaimėjo tik 43,8 sekundės.

Antri finišavo Audrius Liutkevičius ir Saulius Ruzgas su "Honda CRX", trečiąją vietą šioje įskaitoje užėmė Raimundo Sakalausko bei Indrės Senkutės ekipažas, vairavęs "Subaru Impreza".

"Tokie geri LAS taurės įskaitos nugalėtojų ir prizininkų rezultatai įtikimai parodo išaugusį per pastaruosius metus LAS taurės varžybų lygį ir kylantį jose dalyvaujančių sportininkų meistriškumą", - tvirtino LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas.

Mėgėjų įskaitoje pergalę šventė Vytenis Poškaitis su Žydrūnu Karpavičiumi ("Volvo V 70"), pranokę Ramūną Kudrevičių su Justinu Jankausku (BMW 318) ir Tadą Puidoką su Rūta Čiutelyte ("Volkswagen Golf").

Dėmesys veteranams

16 ekipažų varžėsi atskiroje sporto meistrų ir teisėjų veteranų, Lietuvos automobilių klubo narių ir rėmėjų grupėje, kurios dalyviams teko įveikti perpus trumpesnę distanciją.

Po finišo aukštai iškėlę Arvydo Girdausko taurę - pagrindinį šios įskaitos trofėjų - labiausiai džiaugėsi nugalėtojai Juzefas Malevskis ir Gediminas Sabaliauskas, vairavę lenktynininkų sportinę jaunystę menantį VAZ 2105.

Antroji vieta šioje įskaitoje atiteko Stanislovui Aukštkalniui su Levonu Vitkumi (VAZ 21011), trečioji - Rimgaudui Statnickui su Rimantu Pukėnu (VAZ 2106). Visi trys prizininkai šventė pergales ir savo automobilių klasėse.

Komandinę sezono uždarymą paskelbusio ralio "Kauno ruduo 2012" įskaitą laimėjo ekipa "Trys spalvos Racing", kurios sportininkai surinko 50 taškų.

Antrąją vietą užėmė Alytaus autoklubo (34 taškai), trečiąją - Kelmės ASK (21 taškas) sportininkai.