Čempionų taurę užtikrino pergalė

2011 09 21 0:00
V.Švedas ir Ž.Sakalauskas Dzūkijos miškuose pakėlė nemenką dulkių debesį.
Saulenio Pociūno nuotrauka

Po paskutinio Lietuvos automobilių ralio čempionato etapo paaiškėjo, kad greičiausiųjų titulą vėl pelnė Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas. Ekipažas čempionų laurus užsitikrino įtikinama pergale.

Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos ralio lenktynininkai sezoną baigė pirmą kartą surengtame "Classic Rally Druskininkai" ralyje. Dešimt greičio ruožų vingiuotais ir įdomiais Dzūkijos keliais padėjo atskleisti ne tik šių lenktynių, bet ir viso sezono nugalėtojus bei prizininkus.

Lemtingas finišas

Jau pačioje varžybų pradžioje lyderiais tapo Kauno "Juta Racing" komandos lenktynininkai V.Švedas iš Ž.Sakalauskas, važiavę "Mitsubishi Lancer EVO X" automobiliu. Įgiję maždaug pusės minutės persvarą, jie pirmieji ir finišavo. Po pergalės jie dar sustiprino savo pozicijas ir užtikrintai įsitvirtino pirmojoje bendrosios įskaitos vietoje bei džiaugėsi šalies čempionų titulu N4 klasėje.

Antrąją vietą ralyje užėmė Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas su "Mitsubishi Lancer EVO X", atsilikęs nuo nugalėtojų 43,6 sekundės. Antrąją vietą šis ekipažas užėmė ir galutinėje sezono N4 klasės įskaitoje.

Į trečiąją poziciją ralio pabaigoje pakilo Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas su "Mitsubishi Lancer EVO IX". Šis ekipažas itin greitai įveikė paskutinius du greičio ruožus labai siauru dviratininkų takeliu, kur automobiliai vos tilpo tarp medžių. Jiems šis rezultatas buvo itin brangus - užėmę trečiąją vietą jie taškų skaičiumi susilygino su Benedikto Vanago ir Irinos Kolomeytsevos ekipažu bendroje įskaitoje ir savo sąskaitoje turėdami aukštesnį rezultatą atėmė iš jų bronzinių čempionų titulą.

Varžovų spurtas ir nesėkmingai parinktos padangos B.Vanagą ir I.Kolomeytsevą su "Subaru Impreza" išstūmė iš trečiosios vietos į ketvirtąją. Šis ekipažas ir bendroje sezono įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Tęsia karjerą

"Open" klasės nugalėtojais tapo Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė su "Mitsubishi Lancer EVO VIII", lenktynėse užėmę penktąją vietą. Patyręs lenktynininkas, anksčiau pranešęs apie savo karjeros pabaigą, tačiau vėl startavęs ralio varžybose, šįkart neatskleidė savo planų kitiems metams. Bet jo dukra Inga užsiminė, kad tėvas pats sprendžia, kada baigti sportuoti, o tai suteikia vilčių, kad vienas tituluočiausių mūsų krašto ralio lenktynininkų ir kitais metais gali dalyvauti varžybose. "Open" klasėje antri liko Giedrius Notkus ir Dainius Alekna, treti - latviai Valtis Zvaigsne ir Martinis Ozolinis.

Atkakli kova vyko ir tarp ekipažų, pasirinkusių dviem ratais varomą (2WD) techniką. Paskutinės sezono lenktynės turėjo nustatyti prizininkus A2000, L2000 ir S2000 klasėse.

Po atkaklios kovos pirmąją vietą 2WD grupėje užėmė Vytauto Baranausko ir Mindaugo Čepulio duetas ("Renault Clio"), nugalėjęs ir L2000 klasėje. Išvengę klaidų ir technikos problemų, lenktynininkai sugebėjo 49 sekundėmis aplenkti A2000 klasėje nugalėjusius sportininką iš Kaliningrado Dmitrijų Miačiną su lietuviu šturmanu Kęstučiu Būziumi ("Honda Civic").

S2000 klasės nugalėtojais tapo Karolis Raišys ir Rytis Lukauskas ("Honda Civic").

Pirmas iš daugelio

Iš viso "Classic Rally Druskininkai" distanciją įveikė tik 23 ekipažai, bet avarijų skaičiumi ralis neišsiskyrė iš kitų renginių. Tiesiog sezonui baigiantis dalis nuolatinių dalyvių nusprendė nestartuoti dėl gedimų, nieko nebelemiančių rezultatų ar kitų asmeninių priežasčių. Iš užsiregistravusių 56 lenktynininkų prie starto linijos stojo vos apie 40.

Nepaisant negausaus dalyvių būrio, lenktyniniai automobiliai Druskininkų kurorte tikriausiai taps tradiciniu rudens akcentu. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, apdovanodamas pajėgiausius "Classic Rally Druskininkai" ekipažus, paminėjo, jog tokios sezono pabaigtuvių lenktynės, finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas, turėtų tapti gražia tradicija. Dar ralio išvakarėse, penktadienį, ekipažų nariai draugiškai bendravo jaukiu ralio klubu tapusioje palapinėje, o šeštadienio vakarą neskubėjo skirstytis iš koncerto.

Naujas Lietuvos automobilių ralio sezonas prasidės kitais metais tradiciniu žiemos ralio etapu, o šiemet sportininkai dar dalyvaus tarptautinėse lenktynėse - Estijoje ir Latvijoje vyksiančiuose Baltijos šalių ir Šiaurės Europos zonos ralio etapuose.