TRASA

"Dakaras 2013": avariją patyrę lietuviai tęsia lenktynes

2013 01 07 9:37
Benedikto Vanago (Facebook) nuotr.

Sekmadienį, antrą Dakaro ralio dieną, lenktynininkams teko įveikti net 242 kilometrų ilgio greičio ruožą, kurio danga pakaitomis buvo natūralus gruntas, smėlis, mažos kopos ir akmeningos išdžiuvusių upių vagos.

Komandos „General Financing–Autopaslauga“ ekipažas Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas antrą dieną startavo nesėkmingai, rašo portalas Delfi.lt.

Lietuviai apvirto ir finišo liniją kirto po 11 valandų tik 129-oje vietoje bei nuo lyderių dabar jau atsilieka 8 valandomis. Bendroje įskaitoje mūsiškiai yra 125-i. Lietuvių ekipažas po incidento tęsia varžybas ir pirmadienį jį išvysime prie starto linijos. Po pirmos dienos B. Vanagas ir S. Jurgelėnas bendroje įskaitoje užėmė itin aukštą 17-ą poziciją.

Finišavus pirmiesiems Dakaro ralio dalyviams tapo aišku, jog geriausią rezultatą užfiksavo ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo Stephane‘as Peterhanselis. Prancūzas 242 km greičio ruožą įveikė per 2 val. ir 35 min. „Mini“ automobiliu lenktyniaujantis sportininkas dabar prieš antroje vietoje esantį Ginielį De Villiersą pirmauja 2 minutėmis.

Avarijos video:

Lenktynininko Benedikto Vanago komentaras dėl incidento:

"Sekmadienį turėjome sunkią ir tragikomišką dieną. Greičio ruožo pradžioje padariau klaidą. Atrodė, kad po 20 minučių darbo galėsime toliau tęsti lenktynes. Bet viskas taip paprastai nesibaigė. Apie tai galėčiau parašyti knygą.

Reziumuojant. Be apgadinto kėbulo ir prakirsto radiatoriaus , kurį reikėjo klijuoti bent 3 kartus, supilto apie 40 litrų (jei ne daugiau) vandens, pamesto stogo (kuris nuskrido su visom gps antenomis), virš 200 km pravažiavus be priekinio stiklo, ir galiausiai dėl viso šito proceso pasibaigusio kuro, likus 12 km iki finišo, mes labai džiaugiamės būdami stovykloje.

Sekmadienis davė labai daug pamokų.

Ką tik sužinojom, kad ryt startuosime iš 29 pozicijos. Organizatorai nusprendė, mums pritaikyti prioritetiniams vairuotojams taikomą taisyklę. Šiaip būtume turėję startuoti iš rikiuotės galo.

Kolektyvas turės ilgą naktį. Tikiu, kad viską spėsime padaryti.

Beje, turiu padėkoti perujiečių tautai. Vienas jos atstovas suradęs mūsų stogą, atvežė jį net į už 200 km esantį bivuaką.

Sorry, kad taip gavosi."

Reuters/Scanpix nuotr.

G.Igaris pakilo per 15 pozicijų

45-erių motociklininkas Gintautas Igaris sudėtingą distanciją įveikė per 3 val. 42 min. 56 sek. ir etape užėmė 106-ą, o bendroje įskaitoje pakilo į 104-ą iš 119-os pozicijos, kurioje buvo po pirmos maratono dienos.

Pirmauja ispanas Joanas Barreda Bortas su „Husqvarna“ (3 val. 24 min. 11 sek.). Lietuvis, važiuojantis „Yamaha WR450F“ motociklu (4 val. 37 min. 06 sek.), nuo lyderio atsilieka 1 val. 12:55 min.