TRASA

Dakaras 2013. Įveiktas išbandymas ,

2013 01 20 8:07
"Mini" pilotas Stephane'as Peterhanselis (iš dešinės) ir šturmanas Jean-Paul Cottret pasibaigus paskutiniam etapui švenčia pergalę 2013-ųjų Dakaro ralyje. /Reuters/Scanpix nuotrauka

"Bičiuliai! Įveiktas paskutinis šio Dakaro greičio ruožas! Pasveikinti Jus su finišu oficialiai galėsime tik sekmadienį, kai pervažiuosime per finišo podiumą. Viduje labai dvejopi jausmai. Veriasi tuštuma. Visada taip – po didelio ir svarbaus. Jaučiu, kad man jau pradeda trūkti Dakaro", - žinią savo gerbėjams siuntė lietuvis lenktynininkas Benediktas Vanagas, kartu su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu sėkmingai įveikęs daugiau nei dvi savaites trukusį Dakaro ralio maratoną.

"Dakaras 2013" baigėsi. Sportininkai, kuriems pavyko įveikti per 8500 kilometrų, šeštadienį finišavo Čilės sostinėje Santjage.

Tarp sėkmingai įveikusių visus ralio etapus - lietuvių Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas automobilių klasėje. Paskutinį 126 km greičio ruožą Lietuvos lenktynininkai automobiliu „OSCar 03“ įveikė 28-i.

Finalinį 14-ąjį etapą automobilių klasėje laimėjo Nani Roma su "Mini", distanciją įveikęs per 4 val. 59 min. 10 sek. B.Vanagas ir S.Jurgelėnas nuo nugalėtojo atsiliko 20 min. 41 sek.

Mūsiškių ekipažas bendroje įskaitoje užėmė 64 vietą iš 89-ių finišavusių.

Lietuviai - finišo link. /B.Vanago (Facebook) nuotrauka

Dakaro ralio čempionu automobilių klasėje antrą iš eilės tapo prancūzas Stephane‘as Peterhanselis su „Mini“. Milžiniškos ištvermės reikalaujančias lenktynes šis sportininkas iš viso yra laimėjęs jau penkis kartus. Nors paskutiniame greičio ruože jis finišavo dešimtas, saugią persvarą prieš varžovus buvo užsitikrinęs ankstesniuose ralio etapuose.

14-ojo etapo video apžvalga:

Tarp motociklininkų Dakaro čempionu tapo pranzūzas Cyrilas Despres su KTM. Kaip ir jo tėvynainis Stephane‘as Peterhanselis, C.Despres Dakare nugalėjo penktą kartą ir antrą kartą iš eilės. Paskutiniame šių metų Dakaro etape jis finišavo 17-as.

Priminsime, kad motociklų klasėje šiemet antrą kartą varžėsi ir lietuvis Gintautas Igaris su „Yamaha“. Tačiau šeštajame Dakaro etape jis patyrė avariją, susilaužė delnakaulį ir iš trasos malūnsparniu buvo išgabentas į ligoninę.

Ralio čempionas tarp motociklininkų - Cyrilas Despres. /Reuters/Scanpix nuotraukos