TRASA

Dakare - naujas lyderis

2011 01 12 0:00
Sunkvežimį vairuojantis V.Čaginas Dakaro ralyje aplenkė daugumą automobilių ir visus motociklus.

Dakaro ralio dalyviams įveikus daugiau nei pusę dykumų maratono distancijos, automobilių klasėje pasikeitė lyderis. Po aštuonių greičio ruožų į priekį išsiveržė Kataro sportininkas Nasseras Al Attiyahas.

"Volkswagen" ekipos atstovas iš pirmosios vietos išstūmė savo komandos draugą, Dakaro ralio nugalėtojo titulą ginantį ispaną Carlosą Sainzą. Aštuntojo etapo 508 kilometrų ilgio greičio ruožą iš Antofagastos į Copiapo N.Al Attiyahas įveikė per 5 valandas 16 minučių 30 sekundžių ir net 6 minutėmis 36 sekundėmis aplenkė antrojoje vietoje likusį C.Sainzą. Prieš šį etapą ispanas bendrojoje įskaitoje pirmavo tik kiek daugiau nei minute, todėl dabar N.Al Attiyahas užtikrintai įsitvirtino lyderio pozicijoje.

Trečiąją vietą užėmė dar vienas "Volkswagen" ekipos atstovas, patyręs dykumų maratonų dalyvis Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos. Jis nuo etapo nugalėtojo atsiliko 17 minučių ir 22 sekundes.

Ketvirtoji vieta taip pat atiteko Vokietijos ekipai, ją užėmė amerikietis Markas Milleris, nuo nugalėtojo atsilikęs 20 minučių ir 1 sekundę, o penktas atvažiavo beveik valanda atsilikęs ispanas Nani Roma su "Nissan".

Motociklų įskaitoje permainų tarp lyderių nebuvo, bet trečiąją pergalę šiais metais pelnęs ispanas Marcas Coma su KTM dar labiau padidino savo atotrūkį nuo nugalėtojo titulą ginančio prancūzo Cyrilio Despres.

M.Coma aštuntąjį greičio ruožą įveikė per 6 valandas 5 minutes ir 2 sekundes. Antrojoje vietoje likęs jo komandos draugas C.Despres nuo nugalėtojo atsiliko beveik dviem minutėmis ir leido ispanui bendrojoje įskaitoje savo pranašumą padidinti iki 9 minučių 19 sekundžių. Trečiąją poziciją greičio ruože, kaip ir bendrojoje įskaitoje, užėmė Čilės atstovas Francisco Lopezas su "Aprilia", nuo M.Coma atsilikęs 4 minutes 21 sekundę. Ketvirtąją ir penktąją vietas atitinkamai pasidalijo portugalas Helderis Rodriguesas su "Yamaha" ir norvegas Palandersas Ullevalseteris su KTM.

Vis dėlto labiausiai nustebino sunkvežimių įskaitos dalyviai. Septynis kartus Dakaro ralyje nugalėjęs rusas Vladimiras Čaginas aštuntajame greičio ruože buvo neįtikėtinai greitas ir susigrąžino bendrosios įskaitos lyderio poziciją. Jis net 32 minutėmis aplenkė savo tautietį Firdausą Kabirovą ir bendrojoje įskaitoje išsiveržė į priekį 3 minutėmis ir 3 sekundėmis. Du greičio ruožus prieš tai laimėjęs Alesas Lopraisas liko trečias, atsilikęs pusvalandžiu.

Labiausiai stebina tai, kad V.Čaginą bendrojoje rezultatų lentelėje aplenkė tik keturias pirmas automobilių įskaitos vietas užėmę lenktynininkai. Rusas su savo sunkiasvore transporto priemone 4 minutėmis aplenkė motociklų įskaitos nugalėtoją M.Comą.

Antradienį maratono dalyviai įveikė devintąjį žiedinį greičio ruožą, prasidėjusį ir pasibaigusį tame pačiame Copiapo mieste, o šiandien jie vyksta į Chillecito.

Šįmet sudėtingiausiame dykumų maratone nedalyvauja nė vienas sportininkas iš Lietuvos. Dakaro ralį sudaro 13 etapų, lenktynių finišą sportininkai sausio 15 dieną pasieks ten, kur ir pradėjo šį alinantį žygį, - Buenos Airėse.