Dvi įspūdingos lietuvio pergalės

2008 08 20 0:00
M.Neliubšys Niurburgringe iškovojo dvi nelengvas pergales.
Juliaus Denafo nuotrauka

Rugpjūčio 16-17 dienomis Vokietijoje, Niurburgringo trasoje, įvyko 4-asis šių metų "Radical European Masters" čempionato etapas. "Speed Factory Racing" komandai atstovaujantis lietuvis Mindaugas Neliubšys "Radical SR5" klasės 7-ose ir 8-ose šių metų sezono varžybose iškovojo pirmąsias vietas.

Mėgstamoje trasoje lietuviui sekėsi nuo pat pirmųjų varžybų - jau kvalifikacinėse lenktynėse M.Neliubšys įrodė savo nusiteikimą siekti pergalės ir sugebėjo parodyti antrąjį geriausią rezultatą savo klasėje. Tą patį šeštadienio vakarą įvyko pirmosios šio etapo lenktynės, kurios tapo ir septintosiomis čempionate (vieno etapo metu rengiamos dvejos lenktynės).

Iš karto po starto lietuvis užleido poziciją savo varžovui, tačiau nepasidavė ir kilo rikiuote aukštyn. Tikroji kova užvirė pačiame paskutiniame rate, kuomet starto finišo tiesiojoje Mindaugas sugebėjo susigretinti su gamyklinės "Radical UK Works Team" komandos pilotu Vignali Massimo. Stabdymo zonoje abu pilotai stengėsi pradėti stabdyti kuo vėliau, tačiau Mindaugas, laiku įlindęs į vidinę trajektoriją, pirmas įveikė posūkį, paliko varžovą už savęs ir šventė užtikrintą pergalę.

Sekmadienio varžybos vyko permainingai. Starto metu M.Neliubšys, siekdamas išvengti susidūrimo, buvo labai atsargus pirmame lėtame posūkyje ir nusirito beveik į rikiuotės galą, o į priekį praleido pagrindinius konkurentus. Atsigavęs po tokio šalto dušo Mindaugas pamažu susigrąžino lyderio poziciją. Atlaikęs varžovo spaudimą lietuvis išsaugojo lyderio poziciją ir iškovojo dar vieną puikią pergalę. Nuo antrojoje vietoje finišavusio Marco Biffiso jį skyrė vos pusė sekundės, o M.Neliubšio komandos draugas Dominikas Ruffas finišavo trimis sekundėmis vėliau ir liko trečias.

Po puikaus lenktynių savaitgalio Niurburgringe M.Neliubšys įsitvirtino lyderio pozicijoje savo klasėje, tačiau iki čempionato pabaigos dar liko du etapai, taigi lietuviui dėl čempiono titulo dar teks pakovoti, nors pergalės skonis jam jau nėra naujiena.

Debiutuodamas 2007 metais SR3 klasėje Mindaugas iš karto tapo nugalėtoju bendrojoje įskaitoje Vokietijos čempionate, o pasaulyje savo klasėje liko antras. Antrasis sezonas ne ką prastesnis - iškovotos jau 5 pergalės čempionate. Šiose varžybose dalyviai važiuoja Anglijoje gaminamais itin greitais "Radical" bolidais, kurie suskirstyti į šešias klases pagal automobilių variklį ir jo galią. M.Neliubšys ir kiti SR5 klasės dalyviai vairuoja gamyklinių 2.0 l tūrio "Honda vtec" variklių, pasiekiančių apie 230 arklio galių, varomus bolidus, turinčius sekvencines 6 laipsnių pavarų dėžes ir sveriančius ne mažiau nei 630 kilogramų.