TRASA

Dviguba "BMW-Sauber" pergalė

2008 06 11 0:00
Lenkui R.Kubicai pergalė Kanadoje buvo pirmoji per jo karjerą "Formulės-1" lenktynėse.

Kanados "Grand Prix" (GP) lenktynėse, kurių pagrindiniu akcentu tapo "McLaren" lenktynininko Lewiso Hamiltono ir "Ferrari" piloto Kimi Raikkoneno susidūrimas boksuose, triumfavo "BMW-Sauber" komanda.

Robertas Kubica pelnė pirmąją savo karjeroje pergalę, o Nickas Heidfeldas, nuo kolegos atsilikęs 16,4 sek., finišavo antras. Trečiąją vietą netikėtai pasibaigusiose lenktynėse užėmė "Red Bull" pilotas Davidas Coulthardas. Jis lyderiui nusileido 23,3 sekundės.

Problemų virtinė

Galbūt šios lenktynės būtų praėjusios ramiai ir be jokių incidentų, jei ne netikėtai sugedęs Adriano Sutilo ("Force India") bolidas. Sportininkas sustojo pavojingoje vietoje, todėl trasoje pasirodė saugos automobilis, kad neveikiančią techniką būtų galima saugiai išgabenti. Tuo metu lenktynininkai kaip tik įveikė pirmąjį trečdalį ratų - tai laikas, kai reikia papildyti degalų atsargas. Taigi vos tik techninio serviso zona buvo atidaryta, beveik visi lyderiai nėrė į boksus. Čia ir įvyko kurioziška avarija. Dėl raudono šviesoforo signalo ties išvažiavimu iš techninės juostos sustojo K.Raikkonenas, o staiga atlėkęs L.Hamiltonas rėžėsi jam į bolido galą. Čia abiem lenktynininkams varžybos ir baigėsi. Nickas Rosbergas per šią avariją prarado priekinį sparną. Vėliau L.Hamiltonas ir N.Rosbergas buvo griežtai nubausti už neatidumą. Kitas lenktynes jiems teks pradėti 10 pozicijų žemiau už iškovotas per kvalifikacinį važiavimą.

"Ferrari" ekipos bėdos nesibaigė K.Raikkoneno nesėkme. Felipe Massa, drauge su lyderių grupe užsukęs prisipilti degalų, po dviejų ratų vėl turėjo važiuoti į serviso zoną, nes per pirmą sustojimą nesuveikė benzino pylimo įranga. Dėl to brazilas nusirito į rikiuotės galą ir iki pat lenktynių pabaigos mėgino atsikovoti vieną poziciją po kitos.

Antrą lenktynių dalį netikėtai savo pasirodymą baigė "Renault" ekipos narys Fernando Alonso - įvažiavo į sieną, o netrukus pasitraukė ir Kazuki Nakajima. Japonas techninės priežiūros zonoje atsitrenkė į apsauginę sienelę ir pametė savo bolido sparną, kuris vos vos laikėsi.

Lyderis - R.Kubica

Prieš finišą "Ferrari" lenktynininko F.Massos spaudimą atrėmė ir puikiai finišavo - užėmė ketvirtąją vietą - komandos "Toyota" pilotas Timo Glockas. Šeštas lenktynes baigė jo ekipos draugas Jarno Trulli. Beje, šis sportininkas Kanados GP yra startavęs jau 12 kartų. Tiesa, finišavo tik keturis sykius, bet visus - būtent šeštas.

Septintąją poziciją pelnė puikiai pirmą lenktynių dalį važiavęs, bet vėliau šiek tiek nublankęs komandos "Honda" pilotas Rubensas Barrichello. "Toro Rosso" lenktynininkas Sebastienas Vettelis finišo liniją kirto aštuntas, vos 0,3 sek. anksčiau už "McLaren" sportininką Heikki Kovalaineną. Šiam atiteko devintoji vieta.

Puikią pergalę iškovojęs ir šiemet pelnęs 42 taškus "Formulės-1" lyderiu tapo R.Kubica. Iki tol pirmavęs L.Hamiltonas nukrito į antrąją vietą - 38 taškai. Tiek pat jų turi ir trečiąją poziciją užimantis F.Massa. Čempiono titulą ginantis K.Raikkonenas, surinkęs 35 taškus, kol kas yra ketvirtas.

Nors Kanadoje didelio taškų kraičio negavo, "Ferrari" ir toliau tebėra "Formulės-1" Konstruktorių taurės įskaitos lyderė. Italų ekipa dabar turi 73 taškus. Dėl puikaus dublio į antrąją vietą pakilo "BMW-Sauber" (70 tšk.). Šįkart taškų negavusi "McLaren" yra trečia (52 tšk.).

Kitos "Formulės-1" čempionato lenktynės vyks po dviejų savaičių, birželio 22 dieną, Prancūzijoje, Magny-Course trasoje.