TRASA

Dykumų ralyje tęsiasi išbandymai

2009 01 07 0:00
Katarietis N.Al-Attiyahas pirmasis įveikė greitą trečiojo Dakaro ralio etapo trasą.

Dakaro ralis Pietų Amerikoje įgyja vis didesnį pagreitį. Pirmadienį dalyviams teko įveikti trečiąjį etapą - 694 kilometrų atstumą nuo Puerto Madrino iki Džiakobačio Argentinoje, 551 kilometrą trasos sudarė specialūs greičio ruožai.

Itin greitame etape, kur didžiąją trasos dalį sudarė žvyrkelis, pirmas finišą pasiekė BMW automobiliu važiuojantis Nasseras Al-Attiyahas iš Kataro. Jis trasą įveikė per 4 val. 29 min. 27 sekundes. Antrasis finišavo ispanas Carlosas Sainzas su "Volkswagen", nuo lyderio atsilikęs vos 35 sekundėmis. Trečiąją vietą užėmė vokietis Dieteris Deppingas, vairavęs "Volkswagen", jis nuo lyderio atsiliko taip pat visiškai nedaug - tik 1 min. 40 sekundžių.

Lietuviai neatsilieka.

Vienintelis kovą automobilių klasėje tęsiantis lietuvių ekipažas, latvišku "Oscar" bagiu važiuojantis Aurelijus Petraitis kartu su šturmanu Antanu Juknevičiumi, trečiąjį etapą baigė užėmę 59-ąją vietą tarp 126 finišavusių ekipažų. Jie greičio ruožą įveikė per 6 val. 49 min. 54 sek. ir finišavo nuo etapo nugalėtojo atsilikę beveik pustrečios valandos.

Bendrojoje įskaitoje vis dar pirmauja buvęs pasaulio ralio čempionas C.Sainzas, tačiau N.Al-Attiyahas nuo jo atsilieka trapiu 4 min. 15 sek. skirtumu. Trečiąją vietą užima Ginielis de Villiersas su "Volkswagen", lyderiui pralaimintis 5 min. 45 sekundes.

Po trečiojo etapo lietuvių ekipažas bendrojoje įskaitoje smuktelėjo iš 38-osios vietos į 43-iąją ir lenktynių lyderiui pralaimi jau daugiau nei penkias valandas.

Pasitraukė motociklininkas

Motociklų klasėje etapą per 5 val. 18 min. 17 sek. pirmasis įveikė ispanas Marcas Coma su KTM, o antrojoje ir trečiojoje vietose atitinkamai finišavusius norvegą Palą Anders Ullevaseterį ir ispaną Jordį Viladomsą skyrė tik sekundės dalys - abu jie nuo lyderio atsiliko 17 min. 49 sekundėmis. Iš lietuvių motociklininkų šiame etape sėkmingiausiai pasirodė Mindaugas Slapšys, užėmęs aukštą 72-ąją vietą, o Balys Bardauskas etape buvo 159-as.

Oficialiai patvirtinta, kad pirmadienio naktį nebaigęs trečiojo etapo Šarūnas Paliokas iš varžybų pasitraukė.

Bendrojoje įskaitoje tarp motociklininkų pirmauja M.Coma, antras žengia prancūzas Davidas Fretigne su "Yamaha", lyderiui pralaimintis 39 min. 11 s., o trečiąją vietą užima P.A.Ullevaseteris su KTM, nuo lyderio atsiliekantis 42 min. 25 sekundėmis. M.Slapšys pakilo į 95-ąją poziciją ir lenktynių lyderiui pralaimi daugiau nei keturias valandas, o 132 vietą užimantis B.Bardauskas atsilieka daugiau nei penkias su puse valandos.

Sausio 3 dieną Argentinos sostinėje startavę Dakaro ralio dalyviai per dvi savaites pervažiuos Pietų Amerikos žemyną, pasieks Ramųjį vandenyną Čilėje ir grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 14 etapų dykumų maratono, kuriame dalyvių laukia kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma ir kaktusų giraitės, trasos ilgis - 9500 kilometrų. Iš penkių startavusių lietuvių ekipažų šiuo metu ralyje kovą tęsia trys - automobilį vairuojantis A.Petraitis su šturmanu A.Juknevičiumi, taip pat motociklininkai M.Slapšys ir B.Bardauskas.