Greičiausi žurnalistai - latviai

2013 06 04 7:00
Vlado Ščiavinsko nuotrauka

18 kartą surengtame tarptautiniame „Press ralyje“ pirmą kartą per šio renginio istoriją  greičiausias buvo užsieniečių ekipažas. Aigaras Tidmanis ir Janis Bumbulis nutraukė kolegų iš Lietuvos dominavimą.

Latviai žurnalistai startavo ne pačiu galingiausiu rikiuotės automobiliu, BMW 323, bet jie greičiausiai iš žurnalistų įvykdė varžybų užduotis ir per dvi dienas įveikė daugiau nei 500 kilometrų ilgio maršrutą. Varžybose startavo ir „Lietuvos žinių“ ekipažas – priedo „Trasa“ redaktorė Ilona Staškutė-Steponėnė su BMW 320d užėmė trečią vietą dyzelinių automobilių klasėje ir 32 vietą tarp visų 44 sportinėje varžybų įskaitoje startavusių ekipažų.

Pirmi kartai

Priskaičiavus turistinės įskaitos dalyvius, iš viso žurnalistų ralyje startavo 51 ekipažas, tai daugiau dalyvių, nei bet kada anksčiau. Pirmą kartą ralyje važiavo du elektromobiliai „Nissan Leaf“, kurie sėkmingai įveikė visą distanciją. Taip pat pirmą kartą visą ralio distanciją įveikė šuniukas, važiavęs su turistinės grupės ekipažu.

Pirmą kartą po pirmos dienos visam ralio orkestrui dirigavo net trys latvių ekipažai, o tai daugeliui buvo tikras nokdaunas. Nors antroji diena kaimynams latviams nebuvo tokia sėkminga, tačiau jie subūrė itin pajėgią komandą, pelniusią trečiąją vietą komandinėje įskaitoje ir nusileidusią tik dviems ekipoms - „Nissan Pressformance“ ir nugalėtoja tapusiai „Dream Toyota Team“, kurios visi trys ekipažai vairavo vienodus „Toyota GT86“ automobilius. Tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje daugiausia dėmesio susilaukė lenktynės miestų gatvėse ir aikštėse, visad pasižyminčios aštria kova. Netapo išimtimi ir šis ralis. Tik kelių dešimtųjų sekundės dalių persvara Liepojos uosto teritorijoje vykusias batalijas dėl „Toyota“ taurės laimėjo Martino Dzieničio ir Kristapo Berzinio ekipažas, vairavęs „Mitsubishi Lancer Evo VI“ automobilį.

Lenktyniavo ir dviračiais

Kretingoje vykusias itin painias, ne vienam ekipažui susukusias galvas „Gjensidige“ taurės slalomo varžybas laimėjo, regis, ne itin efektingai, tačiau labai efektyviai važiavęs Arūno Volungevičiaus ir Dariaus Saulevičiaus ekipažas su „Toyota Yaris T-sport“. Užtat Klaipėdos uoste plačiausios šypsenos nušvietė nuolatinių mūsų ralių svečių iš Lenkijos Jaceko Jureckio ir Arkadiušo Raszewskio, laimėjusių „Continental“ taurę, veidus. Jie vairavo „Abarth 500“. Specialų „Klaipėdos“ dienraščio prizą išsivežė latviai Uldis Hmielevskis su Kristapu Valkovskiu, („Renault Clio“), o UAB „Vasarė“ trofėjų Dainius Leonavičius su Adomu Šablevičiumi („Toyota GT86“) ne išsinešė, o tiesiog nuvairavo apžergę nuo apdovanojimų pakylos. Mat jiems įteiktas puikus šios bendrovės prizas – modernus dviratis. Prizas pagal nuopelnus – jį laimėjo ekipažas, geriausiai pasirodęs dviračių trasoje. Ne mažiau nei Dainius su Adomu pasibaigusiomis batalijomis ir vyrų dėmesiu buvo patenkintos moterų įskaitos nugalėtojos Ieva Kukevičienė su Lina Leonavičiūte ir prizininkės Laura Fetingienė su Joana Survilaite bei Laima Patinskienė su Vesta Surviliene.

Greičiausi pagal automobilius

Antrąją bendrosios žurnalistų įskaitos vietą ir pirmą automobilių su galingiausiais, daugiau nei 2,5 litro darbo tūrio, varikliais klasėje iškovojo praėjusių metų ralio nugalėtojai - „Top Gear Lietuva“ žurnalo redaktoriaus Renaldo Gabarto ir šturmano Vinco Gerdžiūno ekipažas. Tai jau septintasis Renaldo laimėtas žurnalistų ralis, tačiau vienvaldžiu lyderiu jis netapo.

Pergalę klasėje šventė ir jo didžiausias konkurentas Dainius Leonavičius, kuriam šis laimėjimas – irgi septintasis. Jis nugalėjo automobilių su varikliais iki 2 litrų klasėje. Tad kovoje dėl „Press ralio“ karaliaus karūnos ir vėl išlieka lygiava. A.Tidmanis ir J.Bumbulis buvo greičiausi tarp vairavusių automobilius su iki 2,5 litro darbo tūrio varikliais. Mažiausių automobilių su varikliais iki 1,6 litro darbo tūrio klasėje nugalėjo Arūnas Volungevičius ir Darius Saulevičius. O absoliučiai greičiausi šiame ralyje buvo „Volkswagen Golf“ automobiliu važiavę VIP įskaitos dalyviai Kęstutis Taškūnas ir jo šturmanas Andrejus Savčenko.

Turistinės varžybos

Kaip ir pernai, taip ir šiemet Press ralyje atskiroje trasoje ir atskirose, net ir teorinėse rungtyse varžėsi ir turistinės grupės dalyviai, pirmenybę teikiantys pažinimo ir atradimo džiaugsmui.Joje geriausiai sekėsi Lino Barščevičiaus ir Erdvilo Ališausko ekipažui, vairavusiems antikvarinį, tačiau nagingų meistrų išpuoselėtą, lyg ką tik nuo konvejerio nuriedėjusį raudoną „Volkswagen Kaffer“.Antri liko Justinas Vanagas ir Ingrida Bertašiūtė, o trečią vietą iškovojo Tomas Vinickas ir Robertas Narmontas.