Jaunieji lenktynininkai - kartingo trasoje

2011 08 10 0:00
Mažiausieji lenktynininkai dar tik pradeda sportuoti, bet lyderis jau aiškus.
Organizatorių nuotrauka

Patys mažiausieji greičio mėgėjai savaitgalį varžėsi Smalininkų kartodrome. Greičiausias tarp jų buvo vienuolikmetis Romas Baciuška.

Žinomų lenktynininkų vaikų pamėgtos BMW Formulės Mini kartingo Lietuvos taurės IV etape Smalininkuose jis laimėjo ir pusfinalio, ir finalo važiavimą. Antrojoje vietoje finišavo aštuonerių metų Justas Jonušis, trečias buvo jo bendraamžis Kasparas Vaškelis.

Iš pirmosios starto pozicijos pusfinalyje startavęs R.Baciuška po pirmojo posūkio nukrito į trečiąją vietą, o lyderio poziciją užėmė K.Vaškelis. Bet užteko poros ratų, kad pirmąją vietą vėl susigrąžintų Rokas, o į antrąją pakiltų J.Jonušis.

Ne mažiau aštri kova virė ir dėl kitų vietų. Ketvirtas tvirtai laikėsi Aurimas Blažulionis, o Gustas Grinbergas, aplenkęs Domą Raudonį, šoktelėjo į penktąją vietą. Septintas lenktynes baigė Kasparas Mičiūnas, aštuntas - Nojus Nenortas, o devintas - Tomas Vaitekūnas. Labiausiai nepasisekė Markui Bukinui. Įpusėjus distancijai, padaręs menką klaidelę, jis išslydo iš trasos ir į lenktynes jau nesugebėjo sugrįžti.

Finalo startas irgi žadėjo nemenką intrigą. Į priekį iš karto išsiveržė R.Baciuška, o dėl likusių vietų įsiplieskė tikras karas. Dėl antrosios ir trečiosios varžėsi J.Jonušis ir K.Vaškelis. Visą važiavimą trukusioje kovoje pergalę šventė Justas, bet ir Kasparas nebuvo nusivylęs. Gražus važiavimas teikia pasitenkinimą bet kuriam lenktynininkui ir žiūrovui.

Aukščiausiąją savo vietą sezone iškovojo net dviem pozicijomis aukščiau pakilęs D.Raudonis, finale aplenkęs A.Blažulionį ir G.Grinbergą. Iš paskutinės starto vietos lenktynes pradėjęs M.Bukinas finišavo septintas, aštuntas buvo K.Mičiūnas. N.Nenortas ir T.Vaitekūnas užbaigė dešimtuką.

Po keturių BMW Formulės Mini etapų vienvaldžiu lyderiu išlieka R.Baciuška, surinkęs 180 taškų ir gerokai atitrūkęs nuo persekiotojų. Į antrąją vietą iš ketvirtosios pakilo J.Jonušis (120 taškų), tik tašku nuo jo atsilieka G.Grinbergas.

Penktosios mažųjų lenktynininkų varžybos įvyks rugpjūčio 25-27 dienomis Latvijoje, Kandavoje. Šiose varžybose dalyvauja tik vaikai nuo 7 iki 12 metų, bet taisyklės jiems galioja, kaip ir suaugusiesiems. Dalyviai turi turėti lenktynininko licenciją, tikrintis sveikatą ir būti apsidraudę. Jie varžosi vienoda technika - "Vortex Mini Rok" kartingais su 60 kubinių centimetrų tūrio varikliais.