TRASA

Jubiliejiniame ralyje keitėsi lenktynininkų kartos

2011 08 31 0:00
L.Paulauskas (viduryje) ir V.Strazdauskas jubiliejiniame ralyje laimėjo Prezidentės taurę.
Algimanto Brazaičio nuotrauka

Sekmadienio pavakarę Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, finišavo tradicinis ralis "Aplink Lietuvą 2011". Pagrindinis prizas atiteko Liutauro Paulausko ir Viliaus Strazdausko ekipažui.

Svarbiausią ralio trofėjų, Prezidentės taurę įteikė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemetinės lenktynės jubiliejinės - sukako 80 metų, kai 1931-ųjų liepos 24-ąją buvo duotas startas pirmajam raliui "Aplink Lietuvą", kurio dalyviai tada varžėsi dėl Prezidento Antano Smetonos taurės.

Į pirmąją kelionę aplink Lietuvą leidosi 14 automobilių ir 12 motociklų, o šiemet ralyje dalyvavusių ekipažų skaičius perkopė šimtą ir jame varžėsi šešių valstybių sportininkai.

Labiausiai pakylėti jautėsi absoliutūs šio ralio nugalėtojai L.Paulauskas ir V.Strazdauskas, kurie pirmieji kirto simbolinę ralio finišo liniją. Nuo nugalėtojų atsilikę tik 5,8 sek. antrąją vietą iškovojo laimėtojo tėvas Egidijus Paulauskas, pernai laimėjęs Prezidentės taurę kartu su Eduardu Jaku. Šįmet lenktynininkui talkino šturmanas Arminas Morkevičius. Treti liko tėvas ir sūnus - Vincas ir Gytis Gerdžiūnai, nugalėtojams pralaimėję 1 min. 24,4 sekundės.

Visas prizininkų trejetas vairavo "Subaru Impreza" automobilius. Tokias pat vietas šie ekipažai užėmė ir LAS taurės varžybų ketvirtojo etapo lenktynėse.

Gražia tradicija ir išskirtiniu šio ralio bruožu tapo neįgaliųjų dalyvavimas jame. Šiems žmonėms raliai "Aplink Lietuvą" - vienintelė tokia galimybė per metus.

Šioje įskaitoje pergalę po atkaklios kovos šventė šeimyninis Vytauto ir Dariaus Krivų ekipažas su "Volkswagen Golf".

Visureigių vairuotojai taip pat jau seniai tapo visateisiais šių lenktynių dalyviais, o jubiliejinį ralį šioje įskaitoje laimėjo BMW X5 vairavę Silverijus Lapėnas su Audriumi Puodžiuku.

Tik du motociklininkai, prieš dvejus metus garsiajame Dakaro dykumų maratone dalyvavęs Balys Bardauskas ir Gintautas Igaris, šįmet išdrįso leistis į ilgą ralio "Aplink Lietuvą 2011" trasą. Ir šįkart nugalėjo ne Balys, kuriam daugelis iš anksto pranašo šios įskaitos laurus, o Gintautas.

Kasmet ralio veteranus ir klasikinių automobilių gerbėjus pritraukiančiame renginyje buvo išdalyta ir kitų apdovanojimų, o kitąmet organizatoriai žadėjo sukviesti dar gausesnį būrį dalyvių.